Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Arifiye’de kadına şiddet mücadelesi


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele toplantısı yapıldı.

Toplantı

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereğince kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesinde işbirliği içerisinde gerekli önlemlerin alınması ve uygulanması amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı” tüm ülkemizde olduğu gibi eş zamanlı olarak Arifiye’de Kaymakamlık makamında yapıldı.

Katılım

Toplantıya;ArifiyeKaymakamı BekirDınkırcı, İlçe Emniyet Müdür Vekili Osman Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı Sabahattin Aktaş, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sabri Mercan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Arzu Karagül, Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hikmet Çakar, Arifiye Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Ramazan Kaya katıldı.

Bildiri okundu

Adalet Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın birlikte çalışmaları sonucu kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesinde işbirliği içerisinde gerekli önlemlerin alınması ve uygulanması amacıyla imzalanan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün Artırılmasına Dair Protokol" toplantıya katılan ilgili bakanlıkların kurum üst yöneticilerine detaylı bir şekilde okunarak, şiddet olaylarının önlenmesi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak alınan kararların hangi sorumlu kurumlarca ve hangi yöntemlerle hayata geçirileceğibelirlendi.

25 Aralık 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 391 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU