Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Gençler sağlıklı yaşayacak


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları amacıyla diyabet, hipertansiyon ve kalp damar hastalıkları konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Diyabet ve kalp damar

Eğitime; Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Alçorba, Müdür Yardımcısı Leyla Bakar, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Uz. Hemşire Deniz De Asis’in  eğitimde öğrencilerin diyabet hastalığının belirtilerini fark etme ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanması, hipertansiyon, diyabet  ve kalp damar hastalıkları konularında bilgiler verdi.

Sağlığımız etkilenmesin

Hemşire De Asis, dünyada ve ülkemizde  sayısı gittikçe artan diyabet hastalarının kendi başına bilinçli bakım kararları verebilmesi, sürdürebilmesi, diyabete dayalı  komplikasyonların azaltılması ve diyabetin tedavisi ile ilgili süreçlerin takibinde eğitiminden bahsetti. Kalp sağlığımıza etki eden beslenme alışkanlıkları, zararlı alışkanlıklar, obezite, stres gibi faktörlerin etkilerini anlatarak genç yaşlarda dikkat etmediklerimizin ileri yaşlarda kronik hastalıklar olarak sağlığımızı etkilediğini belirtti. Kardiyovasküler (Kalp Damar Hastalıkları) hastalıklarının son yıllarda   erken yaşlarda ortaya çıktığını ifade eden De Asis, gençleri kendi  yaşamları konusunda özenli olmaya davet etti.

Sağlıklı yaşam

İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Güngör, eğitimin sonunda öğrencilerin sağlıkla ilgili sorularını cevaplandırdı. Sağlıklarıyla ilgili olumsuzluklarda aile hekimlerine, sağlık kuruluşlarına erken başvurmalarını ve bu durumun erken teşhis ve tedavi açısından önemli olduğunu vurgulayarak sağlıklı yaşam vurgusu yaptı. 

26 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber toplam 368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU