Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Ak-Belde’de sıcacık yemekler


Akyazı’da yeni bir hizmet anlayışı ile çalışmalarına başlayan Ak-Belde A.Ş.’nin yeni yönetimi düzenlediği bir toplantı ile çalışmalar hakkında geniş kapsamlı bilgiler verdi.

Bora anlattı

Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk’e bağlanan Ak-Belde A.Ş.’nin Genel Müdürlüğüne AK Parti eski İlçe Başkanı Fevzi Bora getirildi. Ak-Belde A.Ş. tesisinde  basın mensuplarına yönelik düzenlenen toplantıda çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdür Fevzi Bora, şirket vasıtasıyla Akyazı’da her gün fakir oldukları belirlenen 100 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıldığını, Sakarya’da bu işi yapan Akyazı ve Hendek Belediyelerinin olduğunu, sayısal yemek desteği bakımından da Akyazı’nın çok çok önde olduğunu söyledi.

Kalite ve hijyen

Dağıtılmakta olan yemeklerden alınan örneklerin muhafaza edildiğini, pişirilecek olan yemeklerin belli bir program dahilinde planlandığını, yemeklerin fakir insanlarımızın evlerine giderek dağıtımının sağlandığını söyleyen Fevzi Bora, “Tesisimizde hijyen ön planda tutulmakta ve dağıttığımız yemeklerin hem kaliteli olmasına, hem de hijyen ortamda pişirilip dağıtılmasına ayrı bir özen göstermekteyiz” dedi.

Eğitimden geçiyorlar

Ak-Belde A.Ş. Gıda Teknikeri Murat Desteci’de teknik bilgiler verdi. Destici, malzemenin nasıl tedarik edildiği, nasıl saklandığı, alınan malzemelerin üretildiği ve son kullanım tarihlerine verilen önem ve hassasiyet, alım yapılan marketlerin isimleri, hammadde giriş kontrol formunun eksiksiz bir şekilde düzenlendiği, her ay bakanlık onayı olan firmadan ilaçlama desteği alındığı, İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından denetimlere tabi tutuldukları, çalışanlar için Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden gıda ve su sektöründe çalışanlar için “Hijyen Eğitimi” kursunun alındığı hususları bu bilgilendirmede bulundu.

Tesis gezildi

Açıklamaların ardından basın mensupları tesisi gezdi ve düzenlenen toplantı basın mensuplarına verilen öğle yemeği ile son buldu. Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ve Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ali Özer’de hazır bulundu.

26 Aralık 2019 , Perşembe Bu haber toplam 415 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU