Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Gençlerin İyilik Ağacı büyüyor


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sakarya Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen “Gençlerin İyilik Ağacı” Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Gönüllük kulübü

2019 Yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gönüllülük yılı olarak ilan edilmiş ve Gençlik Merkezlerinde yürütmüş olduğu çalışmalardan ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ Gönüllülük Kulübü kapsamında gönüllülük vurgusuna dikkat çekildi.

 

Katılan okullar

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri, Liselerdeki Okul Temsilcisi gençler ve üniversitelerdeki topluluklarla işbirliği kurarak ‘Her Lisenin Bir Köy okulu olsun‘, ‘Gönüllülükte 15 te 15’ sloganıyla yola çıkarak farkındalık projesi oluşturuyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ Gönüllülük Kulübü kapsamında gerçekleştirilen projede, gençlerin köy okulları ile buluşmalarını sağlamak ve okullarda bilgilendirici sunumlar, okul renklendirme oyun oynama vb. etkinliklerle bağ kurma çalışmaları yapılıyor. Proje kapsamında bizlerde Gençlik Merkezleri olarak  Güneşler Anadolu Lisesi, Karasu Yuvalıdere İlköğretim Okulu,  Damla Topluluğu Adapazarı Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Serdivan Yunus Emre İlköğretim Okulu, Fatih Teknik Meslek Anadolu Lisesi, Ferizli Gölkent İlkokulu,  Güzel Sanatlar Lisesi, Sapanca Nebiye Ertan İlkokulu,  Atatürk Anadolu Lisesi, Adapazarı Şehit Lokman Eker İlkokulu, Sakarya Gençlik Merkezi Gönüllüleri  Söğütlü 15 Temmuz Ortaokulu ve son olarak; Adapazarı Kız Teknik Meslek Anadolu Lisesi ,Karapürçek Şehit Ahmet Erkoç İlk Öğretim Okuluna ziyaretimizi gerçekleştirdik “ dedi.

 

Neler yapıldı

Gençlik Merkezleri Gönüllüleri, Daha önce atıl durumda olan ve kullanım açısından uygun koşullara sahip olmayan sınıfta, gençler aileleriyle birlikte sınıfın duvar rengini değiştirerek işe başladı. Dolaplar tamir edilip yeniden renklendirildi ardından desenler çizildi. Yapmış oldukları kermes çalışmasıyla, sınıfa halı döşendi masa ve tabureler alındı, minderlerle sıcak ve samimi bir ortam kuruldu. Raflara kitaplar konuldu sınıflara tek tek girilip gençlere hediyeler dağıtıldı. 

27 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 738 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU