Günün Tarihi:23 Şubat 2020

‘Vatandaş neyinize inanacak?’


Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, Büyükşehir belediyesinin 2019 yılında hayata geçirilen bir projesinin olmadığını söyledi.

Yüzde 22 artacak

Ergül dün partilileri ile birlikte gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ülkenin ekonomik anlamda dar boğazda olduğunu ifade eden Ergül, “2020 yılında bu ekonomik sıkıntı artarak devam edecek. 2020 yılında tüm harçlar ve vergiler yüzde 22, 8 oranında yükselecek. Enflasyonun yüzde 8 olduğunu söylüyorlar. Maaşlara zam buna göre yapılacak ama vergiler yüzde 22 artacak” dedi.

 

‘Sıkıntılar yaşanıyor’

TBMM’nin hükmü kalmadığını söyleyen Ergül, “Cumhurbaşkanının söylediklerinin hükmü var sadece. İnşallah bizler Demokrat Parti kadroları olarak önümüzdeki dönemde tekrar ülkemizi demokratik sisteme döndüreceğiz. Adalet konusunda da aynı sıkıntılar söz konusu. Hukuksuzluklar var ve bu konuda partimiz de sıkıntılar yaşıyor. Genel merkezimizin bulunduğu alan iktidarın çoğunluk olduğu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından sanayi depolama alanı ilan edildi. Bunu sayın başkan veto etti ve komisyona geri gönderildi. Ancak AK Parti ilgililerinin bu konudaki ısrarını görüyoruz” diye konuştu.

 

‘Neyinize inanacak?’

Sakarya’nın bir yıllık sürecini değerlendiren Ergül, “ Şehrimize hangi devlet büyüğü gelse 54 proje diyor. Büyükşehir Belediye Başkanı da 54 projeyi 2020 de uygulayacağız diyor. Ben de soruyorum 2019 yılında yapıp da hizmete soktuğu bir proje var mı? Sigorta kavşağı ile ilgili son olacak dediler ama şimdi yine kalıcı çözüm bulacaklarını söylüyorlar. Hafif raylı sistemi sürekli yapacaklarını söylüyorlar. Nostaljik tramvay dediniz hala başlayacaksınız. Vatandaş sizin neyinize inanacak? Kendiniz açıklıyorsunuz açıkladığınızı uygulamıyorsunuz” dedi.

 

Tank palet açıklaması

Tank Palet Fabrikası ile ilgili de konuşan Ergül, “Fırtına’nın kaynağını Cumhurbaşkanı yaptı şimdi orada üretilmediğini söylüyor. Olan bir şeyi olmamış gibi göstermeye çalışıyorlar. O fabrika çalışmıyor gibi gösteriyorlar. Ama gerçeği herkes biliyor” şeklinde konuştu.

 

27 Aralık 2019 , Cuma Bu haber toplam 821 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU