Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Bilgimizi faydalı işlere harcamalıyız’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde çalışmalarını yürüten ve çoğunluğunu danışmanlık ve emlak müşavirliği sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinin oluşturduğu 28. Meslek Komitesi öncülüğünde “Karar Alma ve Bütünsel Liderlik” semineri düzenlendi.

Seminer

SATSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere;  SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, SATSO 28. Meslek Komitesi Başkanı Hüseyin Balta, Komite Üyesi Emrullah Terzioğlu, Sevil Yıldız ile çok sayıda ilgili katıldı. Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Doğan Çatalbaş, 10 bine yakın üyesi ve 100 yılı aşkın tarihi olan bir kurum olarak SATSO’nun hem kişisel gelişim, hem de mesleki gelişim konusunda sık sık eğitimler ile seminerler düzenlemeye özen gösterdiğini belirterek üyelere verilen önemi vurguladı.

Karar almak

Konuşmacı olarak yer alan Eğitimci ve Yazar Sinan Ergin, karar alma sanatı, karar almak ve seçim yapmak, motivasyonu yüksek tutmak ve iş yönetimindeki sırlar gibi birçok önemli konuda katılımcılara değerli bilgiler aktararak, “Karar almak tek ve bütün olmak, alternatifleri olmamak demektir. Aldığımız kararlar doğru ya da yanlış olsa da tüm hayatımızı etkilemektedir. Neyi yanlış ya da neyi doğru yaptığımızı keşfetmeliyiz. Kararımızda kalbimiz ve beynimiz farklı yerlere gidiyorsa kararımız doğru değil demektir.”

Bilgiyi kullanın

Yazar Ergin, “Bilgiyi kullanmak çok çok önemlidir. Bilgi insanları değiştirmeye yetmez ancak o bilgiyi kullanan insanlar dünyayı değiştirebilir. Bilgiyi kullanan insanlar bu bilgiyi bomba üretip savaşmakta da kullanabiliyor, aynı bilgiyi insanlığa faydalı şeyler üretmekte de kullanıyor. Bilgimizi faydalı işlere harcamalıyız. İnsanlığın marsa gitmesi değil marsa hangi düşünce gittiği önemlidir” dedi.

Çözüm

Sunumunu sık sık ünlü düşünürlerin sözleriyle ve ders niteliğindeki videolar ile destekleyen Sinan Ergin; ortak hedefte yönetim, bilginin önemi ve kişinin kendine lider olabilmesi konularına değinerek, “Çözümü sürekli dışarıda arıyoruz. Çözümler insanın kendindedir ve istenildiği kadar başkalarının yaptıklarını aynısı yapılmaya çalışılsa da asla başkaları gibi olunamaz. Her insan kendine özeldir ve bir kişide olan başkasında olmayabilir” ifadelerini kullandı. Verimli geçen seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi. 

28 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 245 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU