Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Sapanca tarihinde bir gün


SATSO Turizm Komisyonu ile TÜRSAB Doğu Marmara Bölgesi Temsil Kurulu tarafından “Tarihi İpek Yolun’da Bir Gün” adı altında Sapanca’da tur programı düzenlendi.

Sapanca’nın önemi

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Şahin’in ev sahipliğinde ki program Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde yapılan bilgilendirme toplantısıyla başladı. Kaymakam Bayar, düşünülmüş ve düzenlenmiş olan bu tanıtım programının önemine değinerek, “Sapanca doğal güzellikleri yanı sıra tarihi dokusuyla da önem arz eden bir konumdadır. Turizm acente ve yetkililerinin turistik gezilerinde bu noktaları gezi güzergâhlarına eklemeleri ilçe turizmine kazanımlarının oldukça büyük olacağına inanıyorum” dedi.

Göreve hazırız

Abdullah Şahin, “İlçemizden de geçen İpek Yolu üzerinde bulunan; Tarihi Sapanca Hamamı, Rüstempaşa Camisi, Rahime Sultan Camisi ve Vecihi Kapısı, tarih ve kültür turlarına gelen ziyaretçilerin Sapanca’daki uğrak yerleri. Hayata geçirilen ‘İpek Yolu’nda Bir Gün’ tur programı ile Sapanca’nın daha büyük kitlelere ulaşacağına inanıyorum. Belediye olarak üzerime düşen göreve her zaman harız” diye konuştu.

Harita

SATSO Başkan Danışmanı Müjgan Zaman ise, “Sapanca biliyoruz ki doğal güzellikleri ve birçok tarihi nokta mevcut. Biz bu proje ile İpek Yolu üzerinde bulunan güzergâhları ele aldık ve diğer ilçelerde de İpek Yolu üzerindeki tarihi mekânlarla bir gezi haritası belirlemiş olduk. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Gezi

Sunumun ardından gerçekleştirilen tur kapsamında Sapanca Hamamı, Rüstempaşa Camisi, Rahime Sultan Camisi ve Vecihi Kapısı ziyaret edildi.  Gerçekleştirilen gezi programına; Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Şahin, TÜRSAB Bölge Başkanı Aytekin Şahin, TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Murat Yapan, SATSO Başkan Danışmanı Müjgan Zaman, acente sahiplerinden oluşan 25 kişilik bir grup ve yetkililer katıldı. 

28 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 397 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU