Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Peyzaj öğrenciler sahada


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu Peyzaj ve Süs Bitkileri Program öğrencileri Serbesler Botanik fidan üretim tesislerini gezerek, sektöre ilişkin bilgi sahibi oldular.

Öğrencilere üretim alanlarını gezdiren şirket çalışanı Fahir Güven, sektörde yetişmiş eleman bulma konusunda zorlandıklarını belirterek, öğrencilere özellikle budama konusunda kendilerini yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.  Sapanca MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Program ve Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Nurettin Kartal da, bu tür teknik gezilerle öğrencilerin teorik bilgilerinin nasıl uygulamaya ve ekonomik değere dönüştüğünü görmeleri ve sektörü tanımaları açısından faydalı olduğunu ifade etti.

 

28 Aralık 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 644 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU