Günün Tarihi:12 Nisan 2021

CHP’den Kanal İstanbul’a itiraz


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Örgütü üyeleri Türkiye genelinde olduğu gibi dün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne Kanal İstanbul Projesine ve proje için yayınlanan ÇED Raporu’na itirazda bulundular.

Dilekçe verdiler

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Örgütü üyeleri dün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne giderek Kanal İstanbul Projesi ve proje için yayınlanan ÇED Raporu’na itiraz etti. Tüm Türkiye’de olduğu gibi projenin iptali için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne giden partililer 85 adet dilekçe imzaladılar. Kanal İstanbul Projesi’ne itiraz için toplanan partililer arasında CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş’un yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent ve CHP Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Akbay da yer aldı.

 

Farklı projeler

Partilileri ile birlikte dilekçeleri teslim ettikten sonra açıklama yapan CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, “ ÇED raporu ortada. Türkiye gerçekten zor durumda. Ekonomik olarak tablomuz ortada. Bu projelere ihtiyaç yok. Bu paralar ile vatandaşı rahatlatacak ve ekonomik olarak da ayağa kaldıracak istihdam yaratacak çok daha farklı projeler yapılabilir. İnatlaşmamak lazım, Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre hareket edilmesi lazım. Bu proje o proje değil” dedi. 

29 Aralık 2019 , Pazar Bu haber toplam 577 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU