Günün Tarihi:6 Ağustos 2020

Toyota’dan anlamlı bağış kampanyası


Bulunduğu bölgeye değer katmayı misyon edinen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, yüksek kalitede üretim yaptığı Sakarya’daki üretim tesislerine yönelik ziyaret taleplerini sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Bu bağlamda LÖSEV, Darüşşafaka Cemiyeti ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA 43 firmadan toplam 186 bin700 TL bağış yapıldı.

Her ziyarete bağış

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye üretim tesislerine teknik gezi düzenlemek isteyen firmalar, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları LÖSEV, Darüşşafaka Cemiyeti ve TURMEPA ile işbirliği kapsamında seçecekleri üç sivil toplum kuruluşundan en az birine fabrika tarafından belirlenen bağışı gerçekleştirdikten sonra programa dâhil edildi. Teknik fabrika gezilerinde katılımcılar üretim esnasında pres, kaynak, boya ve montajdan oluşan dört temel süreci bir rehber eşliğinde görme fırsatı yakalarken, fabrika yetkilileri tarafından talebe uygun içeriklerde sunumlar gerçekleştirilerek, Toyota üretim sisteminin uygulaması konusunda örnekleri ile birlikte geniş bir bilgi paylaşımında bulundu.

186 bin 700 TL

Tekstil, gıda, beyaz eşya, alüminyum, kimya ve cam gibi sektörlerde hizmet veren 43 firmadan 858 kişi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’yi ziyaret etti. İşbirliği kapsamında firmalar LÖSEV’e 88 bin 700 TL, Darüşşafaka Cemiyeti’ne 72 bin TL ve TURMEPA’ya 26 bin  TL olmak üzere, toplamda 186 bin 700 TL bağış yaptı.

Sosyal alanlar

LÖSEV, Darüşşafaka Cemiyeti, TURMEPA ile bir araya gelerek 2020 yılı projelerini değerlendirdiklerini dile getiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk,  “Üretim, ihracat ve istihdam rakamlarımızla Türkiye ekonomisine sağladığımız katma değeri sosyal alanlarda da genişletiyoruz. Son yıllarda üretim tesislerine yönelik turlara artan talep doğrultusunda, Türkiye'nin üretim ve ihracat devi olarak biz de bu talepten önemli bir pay alıyoruz. Bu talebi sosyal sorumluluk faaliyetlerimizle bir araya getirerek, işbirliğine gittiğimiz sivil toplum örgütlerinin yanı sıra, bu projeye katkıda bulunan tüm firmalara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

8 lösemili çocuk

Projenin farkındalık yaratmak konusunda büyük önem taşıdığını ifade eden LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön,  TOYOTA fabrikasını gezmek isteyen ve bu faaliyet karşılığında LÖSEV’e bağış yapan tüm destekçilere teşekkür ederek, bağışlar sayesinde 2019 yılında yeni tanı almış 8 lösemi hastası çocuğun aylık olarak tedavi masrafları için kaynak yaratıldığını ifade etti.

Atıklar toplandı

Denizlerimizi yaşatmak için her yıl büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getiren ve bu yıl 25. yılını kutlayan Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Genel Müdür Yardımcısı Mine Göknar, “2019 yılında Toyota’nın başlattığı kampanyanın da desteğiyle 41 bin 450 kişiye eğitim verdik. 4 bini aşkın gönüllüyle yaklaşık 11 bin kilogram atığı kıyılardan uzaklaştırdık. Altı tekneden oluşan atık toplama filomuzla yaklaşık 3 bin 500 deniz aracından 1 milyon 700 bin litre gri ve siyah su toplayarak yaklaşık 12 milyon litre deniz suyunun temiz kalmasını sağladık. Başta projenin yaratıcısı Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olmak üzere, yıl boyu devam eden bu faaliyete katkıda bulunan tüm firmalara teşekkür ediyoruz.” dedi.

Destek teşekkürü

Toyota’nın başlattığı sosyal sorumluluk projesiyle bine yakın öğrencinin eğitimine katkı sağlandığını dile getiren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, “Darüşşafaka olarak 156 yıldır ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonuyla anne veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz çocuklarımıza tam bursu, yatılı eğitim veriyoruz. Şu an Türkiye'nin 74 ilinden  927 öğrenci Darüşşafaka’da eğitim görüyor. Tüm giderlerimiz bireysel ve kurumsal bağışlar sayesinde karşılanıyor.  Bu proje ile de öğrencilerimizin eğitimine büyük bir katkı sağlandı. Emeği geçen herkese desteklerinden olayı teşekkür ederiz” dedi. 

30 Aralık 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 312 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU