Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

‘Memur paketinde ısrarcıyız’


Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı hakkında açıklamada bulunan Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka, “Sorunlarımıza derman olacak memur paketinin çıkması hususunda ısrarımızdan vazgeçmeyiz” dedi.

Sorunların çözüldüğü yer

Kamu çalışanlarının sorunlarını dile getirdiklerini belirten Başkan Toka, “Yılda iki defa, Kasım ve Mart aylarında yapılması zorunlu olan KPDK toplantısını bu yılı bitirirken ancak yapabildik. Ne yazık ki o da bir sonuç doğurmamaktadır. Yıllardan beri KPDK toplantıları için bir araya geliyoruz, yetkili sendikalar sadece taleplerini okuyor, ve toplantı sona eriyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Burası bir zorunluluğu yerine getirme yerine dönüşmemelidir. Bu masanın işlevi ve  özelliği mutlaka artmalıdır. Milyonlarca insan bu masadan çıkacak sonuçları heyecanla beklerken, sonuçsuz toplantıların bir anlamı olamaz. Bu masa sorunların çözüldüğü yer olmalıdır.”

Çare yok

Başkan Toka, “14 defa toplandı KPDK ama sorunlara çare olmadı. Bundan sonraki toplantılarda gündemli olarak toplanalım, tartışalım, müzakere edelim ve dışarı çıkınca bizden haber bekleyen insanlara müjdeler verelim. 4688 sayılı kanunun yeniden revize edilmesi yönünde bir çalışma yapılması lazım. Grev ve siyaset hakkı, hakem kurulunun yapısı, yönetime katılma hakları konusunda adamlar atılmalı. Türkiye Kamu-Sen bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir” ifadelerini kullandı.

 Yüzü güldürecek

Bir memur paketi üzerine çalıştıklarını kaydeden Toka, “Kamu çalışanlarının sorunlarını kapsayacak bir memur paketi hazırlanarak TBMM gündemine getirilmesi noktasında ısrarcıyız ve bu konuda temas ve çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye ilettik. Memur paketi çözüm bekleyen bir çok konuyu rahatlıkla halledebilecek ve çalışanların yüzünü güldürecektir.  Biz bu paketin içinde, tüm ek ödemelerin emekliliğe sayılmasını istiyoruz. Çalışırken aldıkları maaşları emekliye ayrılınca alamayan ve mağdur olan insanların sorunu çözülsün istiyoruz.”

Umutla bekleyiş

Toka, “3600 ek gösterge konusunda sayın Cumhurbaşkanının sözü var ve insanlar umutla bekliyor. Sadece dört meslek gurubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir adım atılmalı ve verilen söz yere düşürülmemeli. Biz bu konuda çalışmamızı yapıp TBMM’ye verdik. Bu çalışma üzerinden gayet hakkaniyetli bir ek gösterge düzenlemesi yapılabilir.  Sözleşmeli personelin durumu ortada. 2011 ve 2013 yılında sözleşmeli personele kadro verildi yine verilebilir. Yöneticinin iki dudağı arasına sıkıştırılan bir kamu görevlisinin verimliliği olmaz. Bu duygu ve düşüncelerle 2020 Yılının kamu çalışanlarımızın taleplerinin yerinde ve kısa zamanda değerlendirilip pozitif dönüşünü yaşadığımız bir yıl olmasını ülkemize milletimize hakka biat eden insanlığa hayırlar getirmesini diler tüm kamu çalışanlarının ve ailelerinin yeni yılını kutlarım” dedi.

 

2 Ocak 2020 , Perşembe Bu haber toplam 260 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU