Günün Tarihi:6 Ağustos 2020

Muhtarların beklentileri


Karasu’da Yuvalıdere, Kancalar, Üçoluk, Kurumeşe, Kabakoz, Yenidoğan, Subatağı Mahalle muhtarları ve Ziraat Odası Meclis Başkanı Zeki Tetik istek ve taleplerini dile getirdi.

Hizmet nasıl olacak?

Yuvalıdere Mahalle Muhtarı Adem İkiz, “ Eskiler her zaman demiştir ‘gelen gideni aratmasın’ diye. Benim kanaatimce ülkemizin ekonomik olarak zayıflamasından dolayı 2020 yılı gideni aratacak cinsten gibi gözükmekte sağ olsun büyükşehir belediyemiz Çatalüvez-Yuvalıdere ve Tepetarla mahallelerimiz arasında ki bağlantı yolumuzu asfalt yaptı. Verilen hizmete üç mahallemiz adına gerçekten memnunuz. İşte bütün mesele buradan kaynaklanmakta. Bilindiği gibi Karasu ilçemize bağlı bir mahalleyiz. İlçe belediyemiz bizlere nasıl hizmet edecek açıkçası merakla bekliyorum? Sayın Belediye Başkanımız İshak Sarı’nın her zaman söylediği bir cümle var, ‘borçlu bir belediye aldık bizden birkaç yıl bir şey beklemeyin.’ Kısaca 2020 yılında hizmet açısından eksiğimiz bir hayli çok umarım gelen gideni aratmaz” dedi.

‘Umutsuz değilim’

Kancalar Muhalle Muhtarı Alaattin Köroğlu, “Beklentimiz çok. 2020 yılında olur ya da olmaz bizler seçilmiş muhtarlarız, keza belediye başkanımızda aynı şekilde seçilmiş.  Bir gerçek var ki bizler vaatlerimiz ile değil kendi kişiliğimiz ile seçildik.  Mahallemizde elbette muhtar olarak çok ekstra hizmet vermek isterim. Ama ekonomik şartlarımız belli, ülke olarak kısaca umutsuz değilim ya olursa diye umudum devam etmekte” diye belirtti.

‘Seçmen değerlendirir’

Üçoluk Mahalle Muhtarı Erdal Kılıç,  “Nasıl başlanır bilmem yada ne söyleyeceğimide an itibarı ile kestiremiyorum. Muhakkak ki mahalleme hizmet yarışı adına seçildim. Muhtar olarak belediyemize zaman zaman eksikliklerimizi bildiriyorum. Yaparlarsa ne ala, ha yapılmadı diyecek bir cümle bulamıyorum. Kısacası seçmenlerimiz yapılan ile yapılamayanı zamanı gelince çok iyi değerlendirmesini yapar diye düşünmekteyim” şeklinde konuştu.

‘Hizmetlerin üstünde hizmet’

Kurumeşe Mahalle Muhtarı  Kemal Zengin, “Bakmayın siz benim soy adımın Zengin olmasına, fas fakirlik halen devam etmekte.  Kurumeşe Mahallemizde geçmiş dönemlerde muhtarlık yapan arkadaşlarımızın hepsi olağanüstü hizmet etmiş durumda. Bende 31 Mart yerel seçimlerinde mahalle halkımın teveccühünü kazanarak bu göreve gelmiş bir muhtar olarak geçmişte yapılan hizmetlerin bir üstüne çıkarak hizmet vermek istiyorum. 2020 yılında beklentim ise mahallemize yakışır bir şekilde İlçe belediyemizden merkezde yaptığı görselliğin aynısını mahalle merkezime yapmasını bekliyorum” dedi.

‘Belediyeden isteğim yok’

Kabakoz Mahalle Muhtarı Mustafa Öztürk, “Ben sayın Belediye Başkanımız İshak Sarı’nın dediği gibi dış mahalle değilim, merkez mahalle muhtarıyım. O yüzden 2020 yılında mahalleme belediyeden bir isteğim yok. Şimdilik olamazda ancak üç dönemdir Kabakoz mahalle muhtarıyım geçmiş dönemlerde muhtarlar derneğinden ayrılmış bir muhtar olarak yine yeniden aynı derneğin üyesi olmak için dilekçemi verdim. Umarım bu vermiş olduğum dilekçem kabul görür” diye söyledi.

‘En şanslı muhtarım’

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Osman Şahin, “İlçemizin en şanslı muhtarı benim. Bunu 31 Mart seçimlerinde yaşadığımı bilen biri olarak 2020 yılında şansıma da güvenerek hizmet etmek istiyorum. Kısaca şu bir gerçek ki mahallemde rakibim ile eşit oy alan tek mahalleyim. Sonrası yazı tura yapılarak seçildim. Ben bu şansımı değerlendirmek isteyen bir muhtar olarak gelecek hizmetleri asla bundan sonra yazı ve turaya bırakmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

‘Konak ve kahvemiz satılmasın!’

Subatağı Mahalle Muhtarı Şaban Tutuş, “2020 yılından tıpkı 2018-2019 yılları gibi beklentim yok. Bbelediye bize hizmet verirse alırız, vermez ise sıramızı bekleriz. Öyle ahım şahım hizmet beklentimiz yok, tek isteğim benim muhtar olarak eskiden köy statüsünde iken yaptığımız köy konağı ve sosyal kahvemizi kimseye ihale yaparak satmasınlar ben buna razıyım” dedi.

‘Altın yılını yaşayacak’

Ziraat Odası Meclis Başkanı Zeki Tetik, “Çiftçimiz rahat olsun. Ziraat Odası olarak çalışmalarımız gelecek yıllarda altın yılını yaşayacak çalışmalarımız sadece 2020 yılına ait değil, en az 10 yıl geleceğe yönelik çalışmaktayız. Biz oda olarak sadece aidat almak için değil, Sakarya ve Karasu olarak nasıl bir kaliteli ziraat yetiştirmek için çalışmaktayız. Yapacağız ve başaracağız” dedi. 

3 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 314 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU