Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Genç Çıraklar Atölye’de


Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Genç Çıraklar Atölye’de’ eTwinning Projesi gerçekleşti.

10 farklı lise

Meslek liselerinin alanlarını tanıtmaları ve tercih edilme oranlarını artırmak amacıyla, Genç Çıraklar Atölye’de (Young Apprentices in Workshop) adlı eTwinning projesi Türkiye ve Sırbistan’dan 10 farklı meslek lisesinin (Sakarya, Ordu, Bursa, Hatay, Aydın(2), Konya, Ankara, Eskişehir) katılımı ile yürütülüyor. Genç Çıraklar Atölye’de Projesi, Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Ali Tosun koordinesindeki öğrenci eTwinning ekibi ile birlikte devam ediyor.

Görevli öğrenciler

Genç Çıraklar Atölyede Projesi, öncelikle Ekim-Kasım ayları içerisinde öğrencilere tanıtılarak görev almak isteyen öğrenciler belirlendi. Sonrasında proje planında yer alan ana faaliyetleri gerçekleştirmek için, Akyazı Madanoğlu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ümit Sayın ile görüşülerek mesleki alanları tanımaları ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Atölyesinde uygulama yapmaları için 8. sınıf öğrencileri okula davet edildi.

Meslek alanları

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde farklı tarihlerde 11 ve 13 kişilik öğrenci grupları halinde misafir edilen Akyazı Madanoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine öncelikle proje ve okul meslek alanları hakkında bilgiler verildi. Sonrasında, Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü Mutfak Atölyesinde,  proje danışmanı Ali Tosun rehberliğinde ve projede görevli öğrenciler eşliğinde elmalı kurabiye, kruvasan poğaça ve tuzlu kurabiye yapımı gerçekleştirildi.

Tercih oranı

Akyazı Madanoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri atölye çalışmasının her adımına aktif olarak katıldılar ve keyifli bir çalışma yaptılar. Etkinlik sonunda ortaokul öğrenciler yaşadıkları tecrübeyi değerlendirdikleri bir anket formu doldurdular. Okul Müdürü Enver Ekici, “Okulumuzun ve mesleki alanların tanınırlığının artırılması, meslek liselerinin tercih oranlarının yükseltilmesi Milli Eğitim Bakanlığı’mızında asli hedefleri arasındadır. Okulumuzda da bu doğrultuda yapılan çalışmaları her zaman desteklemekteyiz. Projeye destek veren Madanoğlu Ortaokulu idaresine, proje danışmanı Ali Tosun’a ve görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Proje kapsamında atölye uygulamalarımız önümüzdeki aylarda da diğer ortaokullar ile devam edecektir” dedi. 

E-Twinnig nedir?

E-Twinning, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. E-Twinning eylemi, Avrupa okullarını, gerekli altyapıyı sağlayarak Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanarak işbirliği yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.

8 Ocak 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 565 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU