Günün Tarihi:26 Şubat 2020

286 hayvanımız sahiplenildi


2019 yılındaki hizmetlerini anlatan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, “2019 yılı içerisinde 7 bin 100 civarında ziyaretçimiz oldu. Mesai saatleri içerisinde gelen ziyaretçilerimizin 286 tanesine bir hayvan sahiplendirdik” dedi.

Yaşam alanı

Yaman, “2019 yılında bin 300 tane sokak hayvanını rehabilite ettik, yani aşıladık, küpeledik, bakımlarını yaptık ve tekrardan yaşama alanlarına geri bıraktık. Bırakma işlemlerini ilçe belediyeler yapıyor. İlçe belediyelerinin getirdikleri sokak hayvanlarını rehabilite ettikten sonra tekrardan getiren ilçe belediye ekiplerince geri götürülmektedir” dedi.

836 hayvana baktık

2019 yılı içinde 836 tane yaralı hayvana müdahale ettiklerini belirten Yaman, “Yani trafik kazası ve çeşitli sebeplerden yaralanan hayvanların tedavileri yapılıp, iyileşme süreçleri göz önünde bulunduktan sonra tekrar yaşama alanlarına bırakıldı” diye konuştu.
 

Vatandaşlar barınaktan memnun

Yaralı bir sokak köpeği bulan ve onu hayvan barınağına teslim eden İbrahim Yılmaz, “Yaralı olarak sokakta bulduk. İlgili yerleri telefon ile aradık. Geldiler ve tedavisi yapılmak üzere götürdüler. Ve bizde şimdi kontrole geldik tedavisi yapıldı mı diye kontrol etmek için” dedi.

Elif Yılmaz’da, “Biz köpeği gördüğümüzde ayağı şişti. Aldım onu veterinere götürdüm. Birkaç tedavi yapıldı ama geçmedi. Bizde ilgili yerleri aradık ve gelip aldılar. Bizde görmeye geldik ve ameliyat olacağı söylendi, ameliyattan sonrada tekrardan görmeye geleceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

8 Ocak 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 347 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU