Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Yoğun bakımda çaresizlik


Sakarya’daki hastanelerde bulunan yoğun bakım ünitelerinde yaşanan yatak kapasitesinin yetersizliği, son günlerde iyice su yüzüne çıkmaya başladı.

Civar illere sevk

Önceki gün yoğun bakım yatak kapasitesinin yetersizliğinden dolayı sıra bekleyen hasta sayısı 36’ya yükseldi. 36 hasta için aynı zamanda diğer illerdeki hastanelerin yoğun bakım servislerinde yer arandı. Hastalar çaresizlikten yer bulunan civar illerin hastanelerinin yoğun bakım servislerine sevk edildi.

Yılların sorunu

Sakarya’da yoğun bakım yatak kapasitesinin yetersizliği bugünün değil, yılların sorunu. Soruna çözüm getirmesi beklenen bin yataklı hastane konusu da yıllardır savsaklandığından sorun giderek büyüyor.

Bira önce olmalı

Bu durumda Adapazarı Alandüzü Mahallesi’nde yapılmasına karar verilen bin yataklı hastanenin bir an önce devreye girmesi halinde yoğun bakım hastaları ve yakınlarının diğer illere taşınmasına çözüm getirebilir.

NOT: İlimizde yıllardır çekilen yoğun bakım yatağı sıkıntısı hastane binasının yetersizliği nedeniyle bir türlü çözülemiyor. Yapılan girişimlerle hastaneye süreç içinde kazandırılan yeni yataklarda maalesef yetmiyor, yetmiyor.

9 Ocak 2020 , Perşembe Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU