Günün Tarihi:26 Ocak 2020

Tezgahı Jandarma bozdu


Acarlar Longozu’nda küme evleri imha edildi.

Kaynarca İlçe Jandarması’nın da destek verdiği operasyonda Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı asayiş timleri ve Sakarya Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğü ekipleriyle koordineli olarak, “Birinci Derece Doğal Sit Alanı” olan Acarlar Longozu’nda avcılara yönelik kontrolde bulundu.

 

Seki küme evi

Yapılan kontroller sonucunda avcılar tarafından izinsiz olarak yapılan sekiz adet küme evleri kontrollü bir şekilde imha edildi.Suda ağaçlar üzerine inşa edilen, içerisine soba ve yaşam malzemesi konulmak suretiyle günlerce barınmaya imkân sağlayan bu evler de; kuşları avlamak için mazgal delikleri yapılarak içerisine akü ile düzenek kurmak suretiyle ördek, kaz vs hayvan sesleri çıkartarak topluca av yapıldığı belirtildi.

Denetime devam

İçerisinde kimsenin olmadığı küme evlerin Karasu İlçesi’ne bağlı Camitepe, Üçoluk ve Taşlıgeçit Mahalleleri ile Kaynarca İlçesi’ne bağlı Başoğlu bölgelerinde konuşlandırılmış olduğu tespit edildi. Jandarma yaban hayatın korunması için Sakarya Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğü ile kontrollerini aralıksız olarak devam edeceklerini bildirdi.

 

 

10 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 440 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU