Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Minik öğrenciler SAÜ’de


Şehit Ahmet Akyol İlkokulu 2-H sınıfı öğrencileri,öğretmenleri GönülEkşi önderliğinde Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne bir gezi düzenlediler.

 “(STEM) EverywayThatWeCan”  adlı eTwinningProjesi kapsamında yürüttükleri çalışmada,ilimizde  bulunan  Acarlar  Longozu  ve  orada  yaşayan  canlılar  hakkında  bilgi  almalarını  sağlamak  amacıyla  düzenlenen  geziye  Şehit Ahmet Akyol İlkokulu 2-H  sınıfı  öğrencileri  katıldı. Gezinin başlangıcında Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr.Hüseyin Aksoy tarafından karşılanan öğrencilere, Arş. Gör.Dr.Hatice Tunca ve Arş.Gör.Tarık Dinç tarafından sunum gerçekleştirildi. Laboratuvarları ve yapılan çalışmaları inceleyen öğrenciler,mikroskopla Acarlar Longozu’ndan  alınan su örneğindeki  mikroorganizmaları  incelediler. Ayrıca öğrenciler merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkanı buldular. Gezi dönüşü öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

 

 

11 Ocak 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 698 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU