Günün Tarihi:18 Ekim 2021

‘Akyazı esnafı 100 TL almıyor’


Akyazı esnafı canı acıyınca, ‘yoğurdu üfleyerek’ yemeğe başladı. Sebebi ise, son günlerde kendilerine verilen 100 TL’lik banknot paraların birçoğunun sahte çıkması.

İlçe giriş-çıkış

Akyazı’da son günlerde özellikle ilçe giriş çıkışındaki akaryakıt istasyonlarının da aralarında olduğu birçok esnafa sahte 100 liralık banknot verilmesi üzerine, esnafta artık 100 TL almamaya başladı.

Sahte para

Akyazı’da son günlerde esnaflara sahte para verilme olayları artış gösterdi. Özellikle ilçeye giriş ve çıkış da bulunan akaryakıt istasyonları, marketler ve diğer esnaflardan sahte 100 lira vererek alışveriş yapanlar bir de üste para alıp sahte paraları piyasaya sürmeye başladılar.

Canları yandı

Sahte paradan canı yanan Akyazı esnafı şimdilerde müşterilerden gelen 100 liralık banknotları çok dikkat ederek alıyor veya tanımadığı kişilerden ise 100 liralık banknotları ise kabul etmiyor. Akyazı’daki akaryakıt istasyonları ise müşterilerin verdiği banknotları para tanıma makinesi ile kontrol ettikten sonra işlem yapmaya başladı.

13 Ocak 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 924 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU