Günün Tarihi:26 Ocak 2020

Siyer-i Nebi’de ödüller dağıtıldı


Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerden Sinan Anık, Ayşegül Hızal, İrem Bağgül, Betül Gündoğdu ve Betül İlhan ödüllerine kavuştu.

Öğrenciler

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve ilimizde 16 ilçe, 18 okulda 2 bin 358 öğrencinin kaydıyla yapılan “Siyer-i Nebi Yarışması” sınavının sonuçları belli oldu. Birinciye bin 500, ikinciye bin, üçüncüye 750, dördüncüye 500 ve beşinci olana 250 lira ödül verilen yarışmada; Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesinden Sinan Anık birinci olurken, ikinciliği Akyazı Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Hızal, üçüncülüğü Sakarya Anadolu Lisesi’nden İrem Bağgül, dördüncülüğü Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Betül Gündoğdu ve beşinciliği yine aynı okulda öğrenim gören Betül İlhan kazandı.

Tek tek dağıtıldı

Yarışmanın birincisi Sinan Anık’a ödülünü Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Yaşar Kahraman verirken, ikinci Ayşegül Hızal’a Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık, üçüncü İrem Bağgül’e Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, dördüncü Betül Gündoğdu’ya Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen ve beşinci olan Betül İlhan’a Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ömer Abdullah Ayhan takdim etti.

Peygamberimizi tanımak

Tören sonrası açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, “Gençliğimizin Peygamber efendimizi tanıması, anlaması ve hayatlarında örnek şahsiyet olarak görmeleri niyeti ile gerçekleştirdiğimiz Siyer-i Nebi yarışmamızın bu sene de büyük ilgi görmesinden son derece memnunuz” şeklinde konuştu.

İslam sancağı

Ödüllerini alan öğrencilere öğrenim hayatlarında başarılar dileyen Ali Ahmet Çelik, ”Önceliği ahlak ve maneviyat olan bir dernek olarak yarışmamıza katılım gösteren tüm öğrencilerimize ve bu yarışmanın gerçekleştirilmesinde emeği olan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbim İslam Birliğini kuracak ve İslam sancağını taşıyacak nesillerin ortaya çıkmasında bizi de vesile kılsın” dedi.  

14 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 222 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU