Günün Tarihi:23 Ocak 2020

‘Eğlence treni mi vereceksiniz?’


İYİ Parti Sakarya Kalkınma Politikaları Başkanı Gökhan Kaçar, nostaljik tramvay hakkında yaptığı açıklamasında “Onca sorun ortada dururken Sakaryalının eline eğlence trenimi vereceksiniz?” dedi.

Oyuncak

Sakarya’nın tartışılması gereken onca sorununa rağmen son günlerde gündeme gelen “nostaljik tramvay” konusu kime hizmet ediyor? diye soran İYİ Parti Sakarya Kalkınma Politikaları Başkanı Gökhan Kaçar, “Nostaljik tramvay yapılabilir. Ama ne zaman? Sakarya’nın gerçek anlamda raylı sistem ağları olduğunda ve acil ihtiyaçları karşılandıktan sonra buyurun yapın. Onca sorun ortada dururken Sakaryalının eline eğlence trenimi vereceksiniz?  Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ‘İstiklal Caddesindeki nostaljik tramvayda yaşadıkları hazzı Sakarya’da da yaşamak istiyoruz’ cümlesine cevaben diyoruz ki;  Sakarya halkı tabiki haz yaşasın. Ancak Sakaryalının önüne kullanabileceği oyuncak vererek haz yaşatamazsınız.”

Sakaryalının parası

Başkan Kaçar, “Daha önce birçok ilde denenmiş ve sonradan adı gibi nostaljiler arasında kaybolan ölü projeler ile bunu başaramazsınız.  Sakarya’nın gerçek ihtiyaçlarına cevap olabilecek bir raylı sistem gerekmektedir. Bugün İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Konya, Antalya, Gaziantep ve Adana raylı sistem kullanmakta. Mersin, Diyarbakır ve Balıkesir bu yönde epey yol almışken siz Sakarya’yı haz alınacak oyuncak bir trene mi layık gördünüz?  Eskişehir 37 km, Samsun 29 km raylı ulaşım yapmışken Sakarya’da yapılamamasının sebebi nedir? Harcanacak para Sakaryalının parasıdır.”

Vakit kaybettik

Gökhan Kaçar, “Sakarya’nın ulaşımı için Sakaryalının ulaşım ihtiyacını hem ucuzlatacak hem hızlandıracak ve araç kullanımını azaltacak gerçek raylı sistem projesi beklemektedir halk. Önce şehir merkezindeki ilçeler arasını birbirine bağlayan, daha sonra çevre ilçeleri kapsayan uzun vadeli bir planlama ile Sakarya geleceğe hazırlanmalıdır. Yukarıda saydığımız iller yapabiliyorsa Sakarya’da yapabilir. Basından takip ettiğimiz kadarı ile bilgi sahibi olabildiğimiz kapsamlı raylı sistem düşüncelerinizi bir an önce projeye ve daha sonra uygulamaya geçirmelisiniz. Göz boyama projelerinden vazgeçip sorun çözen projelere dönmelisiniz. Sakarya yeterince vakit kaybetti. Oyuncak ile harcayacak seneleri yok” dedi.

14 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 297 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU