Günün Tarihi:26 Ocak 2020

İşçiler kararlı!


Sakarya’da 4 fabrikada çalışan 2 bin 500 işçiyi ilgilendiren Türk Metal Sendikası’na yönelik toplu iş sözleşmeleri kapsamında, işçiler fabrikalardaki eylemlerine devam etti.

20 dakika iş bıraktı

Sakarya’da Türk Traktör, Otokar, B-Plas ve Noksel’de çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma yapılmaması üzerine işyerlerinde başlatılan eylemler devam ediyor. İşçiler dün de fabrikalarda 20 dakika işi bırakma eylemi yaptılar.

Bursa’da miting

Türk Metal Sendikası’na üye işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesine yönelik isteklerinin yerine gelmemesi nedeniyle işçiler Pazar günü Bursa’da yapılacak mitingte bir kez daha isteklerini dile getirecekler. Hak arayışı içinde olduklarını belirten işçiler, “Mücadelemiz haklı zammı alana kadar sürecek” dediler. 

14 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 277 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU