Günün Tarihi:8 Temmuz 2020

İşçi grev kararı aldı


Türk Metal Sendikası Sakarya’da çalışan 2 bin 500 işçiyi de ilgilendiren toplu sözleşme için anlaşma sağlanamayınca grev kararı aldı. Karar dün Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç tarafından ilimizdeki 4 fabrikada ilan edildi.

Eylemler 

Türk Metal Sendikası ile MESS arasında aylardır devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamadı. Sendika görüşmelerde teklif edilen şartların kabul edilemez olduğunu ilan ederek eylemlilik kararı almış ve fabrikalarda işçiler tarafından eylemler yapılmaya başlanmıştı. İlimizdeki Otokar, Türk Traktör, B-Plas ve Noksel fabrikalarında çalışan 2 bin 500 işçi de çeşitli eylemlerde bulunmuş son olarak da 20 dakikalık iş bırakma yapmışlardı.

 

Hak arayışı

Pazar günü Bursa’da büyük bir miting yapacak olan Türk Metal Sendikası dün de grev kararı aldı. Sendika tarafından alınan grev kararını fabrikalarda asarak ilan eden Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, “ Grev kararımızı fabrikalarda ilan ettik. sözleşme görüşmelerinde ilerleyen süreçte de sonuç alınamazsa uygulama kararımızı da ilan edip greve başlayacağız. Bu süre zarfında fabrikalardaki eylemlerimiz de devam edecek. İşçi hakkını arıyor ve aramayı da sürdürecek” dedi.

 

25 otobüs

MESS’in sözleşme şartlarının kabul edilemez olduğunu sözlerine ekleyen Meriç, “ İşçi arkadaşlarımızla birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Pazar günü Bursa’da yapılacak olan mitingimize de Sakarya’dan 25 otobüs ile katılarak haklı mücadelemizi meydanlardan haykıracağız” şeklinde konuştu.

17 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 5773 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU