Günün Tarihi:20 Şubat 2020

Akyazı’da sevindiren başarı


Akyazı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘fark oluşturan öğrencilerimiz” adlı projede elde ettiği başarı sevindirdi.

Tek proje

Sakarya’yı temsil eden tek okul konumunda olan Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Müdür yardımcıları Turhan Turan’ın danışmanlığında Havva Sevde Bayrak ve Ceren Yüksel tarafından geliştirilen eklem diz robotu ile hastaların hareket kabiliyetlerini artıracak olan bu proje değerlendirmeye layık bulundu ve sunuma alınan tek proje oldu.

Fizik tedavi

Projede dize takılan aparatla eklem rahatsızlığı olan kişilerde diz bölgesine uygulanan kuvvetin azaltılması, fizik tedavi uygulamasında bilimsel olarak diz egzersiz programları yapılıyor ve bu uygulamayla da hastaların diz büküm açıları ayarlanıyor ve rahat hareket etmelerini sağlanıyor ve tedaviye olumlu katkı sağlıyor. Projede öğrencileri tarafından geliştirilen eklem diz robotunun Bakanlık nezdinde kabul görmesi ve Sakarya’yı temsil edecek olan tek proje olması okul yönetimine de sevindirdi ve mutlu etti. İdareden yapılan açıklamada öğrencilere ve emek verenlere teşekkür edildi. 

18 Ocak 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 309 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU