Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Vali Gençlik Merkezlerini inceledi


Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerini ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi ve bazı tesisleri inceledi.

7 bin genç üye

İlk olarak Sakarya Gençlik Merkezine uğrayan Vali Nayir’e Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile şube müdürleri de eşlik etti. Gençlik Merkezindeki Atölyeleri gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Merkez Müdürü Ali Okur’dan da

bilgiler aldı. Dil Atölyesinde İngilizce Eğitimi, Kişisel Gelişim Atölyesinde Diksiyon Eğitimi, İnovasyon Atölyesinde Kodlama Eğitimi, Güzel Sanatlar Atölyesinde Hat, Karakalem ve Ebru Eğitimi alan öğrenciler ile Kitap Okuma Halkaları grubundaki gençlerle bir süre sohbet ederek eğitimlere de eşlik etti.

 

Merkez çalışmaları

Vali Nayur’e bilgi veren Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur, yürütmekte oldukları proje ve faaliyetler kapsamında yılda ortalama 55-60 bin gence ulaşıp onlara atölye ve sosyal sorumluluk projeleri vesilesi ile sosyal bilinç aşılamak için gayret gösterdiklerini, 2019 yılında yaklaşık 7 bin genç üye sayısına ulaştıklarını, Almanca, İngilizce, diksiyon, hat, kaligrafi, ebru, karakalem, gitar, ney, keman, gönüllülük kulübü, kitap okuma halkaları gibi etkinlikler ile ses, bilgi, tiyatro, şiir, münazara gibi yarışmalar düzenlediklerini, ‘Merkezim Her Yerde’ çalışması ile Gençlik Merkezine ulaşamayan kişilere ulaştıklarını, gençlerin iyilik ağacı çalışması ile sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini, diğer Gençlik Merkezleri ile eş zamanlı olarak okul temsilcileriyle birlikte 'İdlib’deki Çocuklar Üşümesin' adı altında battaniye kampanyası başlattıklarını söyledi.

 

Gönüllü çalışmalar

Gençlik merkezinde kitap okuma gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği has odada kültürel değerler üzerine gençlerle bir süre sohbet eden Vali Nayir, gençlerin böylesi ortamlarda hayata dair, geleceğe dair güzel şeyleri paylaştığını, diğer taraftan da bu tür gönüllü çalışmalar içerisinde bir sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde kendi hayatlarına da olumlu katkı sağlayabilecek etkinlikler gerçekleştirmelerinin önemine değindi.

 

Serdivan Gençlik Merkezi

Buradaki temaslarının ardından özellikle üniversite gençlerine hizmet veren ve şu an yenileme çalışmaları yapılan Serdivan Gençlik Merkezine geçen Vali Nayir, 400 kişi kapasiteli Konferans Salonu ile yaklaşık 150-200 kişinin yer bulabileceği Eğitim Salonlarını gezerek Merkez Müdürü Yavuz Çangır’dan bilgiler aldı. Son olarak Yeni Atatürk Stadyumunu ziyaret eden Vali Nayir, hem stat içerisinde hem de alt tarafında yapımı devam eden Cep Salonlarını gezerek incelemelerde bulundu. Cep Salonlarını yakından inceleyerek sporun insan hayatındaki önemine de değinen Vali Nayir, hem tesislerinde bulundukları Sakaryaspor’a hem de Gençlik ve Spor İl Teşkilatı çalışanlarına başarılar diledi. 

18 Ocak 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 469 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU