Günün Tarihi:4 Aralık 2020

25 bin 896 öğrenci Trafik eğitimi aldı


Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) iş birliğinde uygulanan "Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi" kapsamında okullarda trafik eğitimleri devam ediyor.

Beğeni gördü

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 2019 yılında il genelinde 25.896 öğrenciye Trafik Eğitimi verildi. İl merkezi ve merkez ilçelerde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen eğitimler çocuklar ve aileleri tarafından büyük beğeni görüyor.

 

Trafik parkuru

Çocuklarda trafik bilinci oluşması için okulları ziyaret eden Ünal, eğitimlerde adeta onlardan biri gibi oluyor. Her yaş grubuna farklı eğitim modeli uygulayan Polis Memuru Murat Ünal okullarda çocukların Murat ağabeyi diye seviliyor. Özellikle anaokulu öğrencilerine, hazırladığı mini trafik parkuru, yaya geçitleri, kartondan arabalar ve levhalarla uygulamalı ders veren Ünal, eğlenceli hale getirdiği eğitimlerin çocuklarda kalıcı olması için çalışıyor.

 

Trafik bilgisi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Trafikte yolculuk yapan kişilerin trafik eğitiminin önemini kavraması trafikte oluşabilecek aksaklıkların veya tehlikelerin azalması için önemlidir. Trafik bilgisine sahip olmak güvenli bir şekilde ulaşım gerçekleştirmeyi ve seyahat etmeyi sağlar. Bu nedenle kişilerin erken yaşlardan itibaren trafik eğitimi alması çok önemlidir” dedi.

 

Hoşgörülü olmak

Durmuş, “Çocuklarımıza yönelik trafik eğitimi, kendilerini kazalardan korumaya ve karayolu çevresini kullanan ve düzene sokan yetişkin yaşamına hazırlamaya yönelik olması çok önemlidir.Trafik eğitiminin önemini bilip trafik eğitimi alan kişiler, trafikte hoşgörülü olarak bulunur, trafik kurallarına uyar, kaza riskinin azalmasını sağlar, yol emniyetinin korunmasına katkıda bulunur. İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliği neticesinde okullarda trafik eğitimleri çok verimli geçiyor. Öğrencilerimizden ve velilerimizden olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor” dedi.

 

21 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 1089 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU