Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Deyim ve atasözleri şekil aldı


Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulu’nda, e-Twinning platformu kapsamında yürütülen STEM-eT Projesinde 2H, 3C ve 4A sınıfı öğrencileri deyim ve atasözlerini 3D tasarım olarak hazırladı.

3 öğretmen

Avrupa Birliği Projelerinde şehrimizin güçlü temsilcisi Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda, 47 Avrupa ülkesinden katılımcıların bulunduğu e-Twinning paylaşım platformu üzerinden danışman öğretmenler Gönül Ekşi, Güler Etçioğlu ve Ramazan Aydoğdu tarafından hazırlanan STEM-eT Projesi büyük bir başarı ile yürütülüyor.

Güçlü yarınlar

Şehit Ahmet Akyol İlkokulu’nda yürütülen ve adı, STEM (Science, Tecnology, Engineer, Math) Eğitim Sisteminin kısa adı ile e-Twinning paylaşım platformunun ilk iki harfinin birleştirilmesinden oluşan STEM-eT Projesi kapsamında “Güçlü Yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu” ile eğitim sisteminde 3D tasarım becerilerinin öğrenme süreçlerine entegrasyonu sağlanarak, 3D tasarım etkinlikleri düzenlendi.  Proje sürecinde önce 2H, 3C ve 4A sınıfı öğrencileri deyim ve atasözlerini 3D tasarım olarak hazırladı. Daha sonra okulda düzenlenen sergide sergilenen çalışmalar büyük beğeni topladı.

2023 hedefi

Şehit Ahmet Akyol İlkokulu Müdürü Cumhur Karasu, “Okulumuzda yenilikçi ve paylaşımcı fikirleri tüm gücümüzle desteklemeye çalışıyor ve Bakanlığımızın belirlediği 2023 vizyonuna ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje içeriği

2011 yılından itibaren ABD’den dünyaya yayılan STEM Eğitim Sistemi, Science, Tecnology, Engineer, Math (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) bugün dünyada ve ülkemizde ilkokul çağından itibaren birçok okulda başarı ile uygulanan popüler bir eğitim sistemidir. Bu sistemde, öğrencilere Fen bilimleri, Matematik gibi dersleri ezber sisteminden çıkartıp, bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerinin/metotlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılması hedef alınmaktadır. e-Twinning platformu ise 47 ülkedeki Avrupa okullarını, gerekli altyapıyı sağlayarak Bilgi ve İletişim Teknolojileri kullanarak işbirliği yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.  

21 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 431 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU