Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Sulama kanallarını konuştular


Geyve’de bulunan sulama kanallarının işletilmesi, ihtiyaç ve eksikliklerin giderilmesi ve sorunlarının görüşülmesi amacıyla Kaymakam İlyas Memiş başkanlığında sulama kanalları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Talep ve görüşler

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; DSİ 3. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Kazancı, DSİ 32. Sakarya Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci, Geyve-Pamukova Sulama Birliği Başkanı Mühendis Hakan Güveli, Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar ve sulama kanallarından faydalanan mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda sulama kanallarında yaşanan sorunlar, Sulama Birliği’nin yaşadığı sıkıntılar ile çiftçilerin Sulama Birliği’ne borçlarının ödenmesinden kaynaklanan sorunlar görüşülerek muhtarların talep ve görüşleri değerlendirildi.

Aksamalar olur

Kaymakam İlyas Memiş, Geyve ve Pamukova ovasının çok verimli olduğunu hemen hemen her tür meyve sebzenin yetiştirildiğini, sulamanın ovada çok önemli olduğunu belirterek, “Sulama kanallarından çok sayıda çiftçimizi yararlanıyor. Sulama Birliği’nde yaşanacak sorunlar önemli sıkıntılara ve aksamalara meydan verebilir. Hem sulama birliği yetkilileri, hem muhtarlarımız, hem de vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir aksamaya meydan vermeden bu hattın sağlıklı bir şekilde çalışması noktasında üzerlerimize düşen görev ve sorumluğu yerine getireceğiz” dedi.

 

21 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 336 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU