Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Anadolu Gençlik Derneği Kampa giriyor


Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi’nin organize edeceği Kış etkinlikleri çerçevesinde tüm ilçelerin katılımıyla yapılacak olan kamp günleri başlıyor.

Tarihler belli

Liseler ve Ortaokul komisyonlarının gerçekleştireceği kampların tarihleri belli oldu. Liseler komisyonunun tertip edeceği kampın 27-31 Ocak tarihleri arasında Antalya’ da gerçekleştirileceği öğrenilirken, Ortaokul komisyonu ise 27-29 Ocak tarihleri arasında Sakarya Şube binasında gerçekleştirilecek.

 

Mesleki kariyer

Gerçekleştirecekleri kampla ilgili bilgiler veren Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı Yusuf Sadra Özen, “Gençlerimizin manevi ve ruhi gelişimi her şeyden öncelikli olmalıdır. Arzu edilen kadar mesleki kariyere ve maddi kazanca sahip olsalar bile, bu imkanları toplumun menfaatlerine uygun kullanacak dürüst ve cesur bir kişiliği olmadan topluma ve kendisine faydası mümkün değildir. Bahsettiğimiz bu değerlerin gerçekleşmesi için ise temelinde önce Ahlak ve Maneviyat düsturunu ilke edinmiş bir eğitim metodunun uygulanması gereklidir. Bizler bu kamplar aracılığı ile manevi olarak birçok kazanım elde ettiğimiz gibi kardeşliğimizi pekiştirmek adına çok güzel anılar biriktirmiş oluyoruz” dedi.

 

Öncülük edecek

5 gün sürecek kampın içeriğini de paylaşan Özen, “Gerçekleştireceğimiz kamp süresince dağ yürüyüşleri, düden şelalesi gezisi, Antalya Kaleiçi gezisi gibi birçok faaliyet gerçekleştirmiş olacağız. Bununla beraber Karavan grubu adını verdiğimiz liseli kardeşlerimiz ile manevi dersler işleyip kaliteli zaman geçirmelerine öncülük edeceğiz. Gençlerimizin dingin bir halde öğrenime başlamaları ve hayatlarında güzel olarak tabir edebilecekleri bir kamp olması açısından bu faaliyetleri önemsiyoruz” diye konuştu.

 

Birliktelik

Ortaokul Komisyonu Başkanı Mutluhan Çiftçi bu tür çalışmaların önemine işaret ederek, "Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizle geçirdiğimiz bir dakika dahi bizim için büyük önem taşıyor. Zira onlar yarınların hakimi, savcısı, doktoru, eğitimcisi olacak. Bu nedenle öğrenecekleri bir doğru yarınlarda bizlere adalet olarak, eşitlik olarak, birlik beraberlik olarak geri dönecektir. Bundan dolayıdır ki bu kardeşlerimizi kaşif grubu olarak isimlendiriyoruz. Onlar iyiliğin, güzelliğin kaşifleri olacaklar" diyerek sözlerini noktaladı.

 

21 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 447 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU