Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Kayıp giderek büyüyor!


Sakarya’nın ihracattan kaynaklı vergi iadesine yönelik kaybının ardından, bir de depremde alınan kredilerin geriye ödemesinin istenmesi Büyükşehir Belediyesi’nin sıkıntısını arttırmaya yetti.

İktidar-Muhalefet

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve AK Parti milletvekillerinin yanı sıra CHP, MHP ve İYİ partili milletvekillerinin de her fırsatta dile getirdiği ihracattan kaynaklı her ay 10 milyon lirayı bulan vergi kaybı bir türlü çözülemedi.

 

Birde kredi çıktı

17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız deprem sonrasında devletin yurt dışı kaynaklı kullandığı 450 milyon avrodan Sakarya’ya kredilendirilen 25 milyon avronun ödenmesinin de Büyükşehir Belediyesi’ne kalması ekonomik sıkıntıyı arttırdı.

 

Şehir için çözüm

Büyükşehir Belediyesi’nin şehre yönelik yapmayı planladığı projelerinin önünde engel olan bu iki ekonomik sıkıntının giderilmesi için siyasiler kadar şehirdeki STK başkan ve yöneticilerinin de baskı oluşturmaları bekleniyor. Oluşacak baskı ile siyasi iradenin bu sorunları çözümlemesi bekleniyor.

 

 

21 Ocak 2020 , Salı Bu haber toplam 395 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU