SUSAMAM ! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

SUSAMAM !18 Eylül 2019, Çarşamba

Evet artık susmamak gerek gerçekten. Son zamanlarda moda şarkı “Susamam”. Dünyada ki tüm ülkelere uyarlanabilecek ve başka ülkelerde de karşımıza çıkan benzer meselelerle ilgili toplumsal hassasiyetleri kaşıyan bir şarkı bu aslında. Birbirinden bağımsız birçok konuyu bir araya getirip hassasiyeti olan en çok sayıda kişiye ulaşıp sosyal medyada paylaşıldığında en çok repost ve beğeniyi almak için hazırlanmış.

Amacına da ulaştı. Her zamanki gibi algı operasyonunu yönetenler bir zafer daha kazandılar.

Şarkının içeriğine bakıldığında ilk hedef olan sosyal medyanın genç ergenlerini, tarih, kültür, ilim denilen hazinelerden yoksun, dünya gerçeklerinden bi haber, kendine elindeki telefonun matriksi içerisinde hayali bir kişilik oluşturmuş ve hayali dostlarıyla oluşturduğu sahte dünyasında yaşayan ve her okuduğuna inanan aklı evvelleri, sarmalayıp balık ağının tam ortasına düşürmek için yazılmış olduğu aşikar bir kışkırtma projesi.

İkinci hedef kitle zaten hazır kıta. Onlar, bu milletin 1923 yılında bir anda tarih sahnesinin ortasına düşmüş, köksüz ve aslını inkâr eden şebekler topluluğu olduğunu zannedenler. Kadıköy sahilinde, Moda da, Beşiktaşta, Ortaköy de çoluk çocuk, genç kız, yaşlı, anneanne, dede hürmet nedir bilmeden, naralar atarak içip, milletin inançlarına, değerlerine aymazca hakeret etmeyi övünç kaynağı gören yada bunlara göz yuman şerefsizler topluluğu.

Tabii asıl aktörleri unutmayalım. Ülkemizin güzide eserlere imza atmış sanatçılar (!) güruhu.

Zaten nerede hükümet ve millet bekaasının aleyhinde bir iş var bakıyorsunuz bunlar  ( aynı kişiler) hep orada. Nerede canı yanmış garip bir vatandaş var, ülkenin can damarlarına hançer sokuluyor, vicdanlar kanıyor bunlar ortada yok.

Çünkü orada para yok, şöhret yok, itibar cellatlığı yapıp menfaat temini yok.

İnanın bizde artık Susmayın istiyoruz abe gafiller.

 

SUS-MA-YIN AR-TIK !

Diyarbakır HDP binasının önünde evladını dağa götürüp her türlü işkencelerle, istismarla bir katil haline getirmeye çalışanlara avazının çıktığı ( ama size bir türlü duyuramadığı) kadar gür bir sesle haykıran Hacire anne içinde bir şarkı yazın. Kulp'ta odun toplamaya giderken yola yerleştirilen EYP ile bile bile katledilen sivil vatandaşlarımız, canlarımız içinde bir şarkı yazın. Kazdağlarında altın aranmasına izin veren CHP belediye başkanı için, geleceğimizin en kıymetli mirası ormanlarımızı yakıp kül eden PKK alçakları içinde bir şarkı yazın...

Ne oldu kelimeler mi tükendi?

Yok yok galiba ben anladım. Buradan size ekmek çıkmaz, kimse haklının yanında, milletin vicdanı için yada olmayan kendi vicdanın için bir şeyler karalasan sana menfaat sağlamaz.

Ama korkma bu milletin vicdanı ve basireti senin gibileri de korumaya yeter.

Ne demiştik : Allah var Gam yok!