Günün Tarihi:27 Eylül 2020

AK Parti’de kayıtlar sürüyor


AK Parti’de 13 Ocak’ta başlayan ‘Siyaset Akademisi’ kayıtları tüm hızı ile devam ediyor. 27 Ocak’ta sona erecek olan akademi kayıtlarına şu ana kadar başvuranların sayısı 250’yi buldu.

Eğitim faaliyeti

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti Genel Merkez AR-GE Birim Başkanlığı 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisi her yıl değişik konseptlerle eğitim vermeye devam ettiğini söyleyen AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Siyaset Akademisinin seçmenlerin parti ile olan bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi arttırmak, katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika ve kültür gibi alanlarda uzman kişilerce bilgilendirildiği, Türkiye genelinde teşkilatlar aracılığı ile yaygınlaştırılan bir eğitim faaliyeti” dedi.

Görev edindi

Siyaset Akademisi’nin AK Parti’ye kurumsal bir kimlik kazandırmak ve parti mensupları arasında fikir birliği sağlamak amacıyla kurulduğunu ifade eden Tever, “Siyaset Akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını (kamu çalışanları dahil) geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırıp, hem siyasal, hem de kültürel donanım kazandırmak amacıyla ve bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine görev edinmiştir” diye konuştu.

Başvuru koşulları

Akademi kayıtları hakkında da bilgi veren Tever, “ 19. Dönem Siyaset Akademisi “Siyaset Akademide Başlar!” konsepti ile başlamış olup başvuru işlemleri 13-27 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı, demokratik katılıma, siyasete ve ekonomiye ilgi duyan, sosyal ilişkilerini geliştirmeyi hedefleyen, kişisel birikim ve donanımını arttırmak isteyen herkes bu programa katılabilecektir. Daha önce AK Parti Siyaset Akademisi'ne katılmış ve belge almış veya almamış herkes tekrar katılabilme hakkına sahiptir. Kayıtlar Online başvuru şeklinde yapılacak olup‘ww.siyasetakademisi.akparti.org.tr” sitesine girerek veya AK Parti Sakarya İl Başkanlığına şahsen başvuru yaparak gerçekleştirilecektir” dedi.

Ders saatleri

Yunus Tever, “ Katılım ücreti 250 TL olarak belirlenmiştir. Ancak ;18-30 yaş arası Gençler : 100 TL, Kadın Katılımcılar : 100 TL olup, engelli vatandaşlarımız ve Gazi, Şehit yakınları ise ücretsiz katılabileceklerdir. Dersler 2020 Şubat ayı içerisinde başlayacak olup 8 hafta (2ay) haftada 2 saat olacak şekilde devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile toplam 20 saat bir eğitim programı şeklinde yapılacaktır. Tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi 'Türkiye'nin Geleceğinde Yerini Al' sloganı ile 'Siyaset Akademisi'ne katılmaya davet ediyoruz” dedi.

 

22 Ocak 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 1448 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU