Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Ayşe teyze örnek oluyor


Sakarya'da yaşayan Ayşe Coşkuner (59), açtığı çay ocağından kazandığı parayla üç çocuğunu okutuyor.

Eşi vefat eden Ayşe Çoşkuner, çocuklarını okutabilmek için 7 yıl önce KOSGEB’den aldığı hibe desteğiyle Adapazarı ilçesinde bir çay ocağı açarak çocuklarını okutmaya başladı.

Çay ocağı işleterek üç çocuğunun okul masraflarını karşılayan Coşkuner, 7 yıldır 3 çocuğunu okuttuğunu söyledi. Üniversite öğrencilerine ucuz çay verdiğini ifade eden Coşkuner, "Öğrencileri burada yedirip içiriyorum, benim çocuklarım okudukları için gurbette ve bende çocuklarımın hasretini bana gelen üniversiteli öğrencilerle gideriyorum. En büyük kızım Sakarya Üniversitesinde Uluslararası işletme okudu ve sonra yüksek lisans yapmak için İngiltere'ye gitti, orada yüksek lisansını yaparken evlendi ve orada kaldı. Ortanca oğlum da Konya Selçuk Üniversitesi'nde Hukuk okuyor ve en küçük çocuğum ise lisede okuyor. Ben burada çalışarak çocuklarımın bütün ihtiyaçlarını gideriyorum" diye konuştu. 

23 Ocak 2020 , Perşembe Bu haber toplam 421 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU