Günün Tarihi:24 Eylül 2020

‘Toprak Dede’ye fidanlı veda


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Toprak Dede olarak anılan Tema Vakfı’nın kurucusu ve Onursal Başkanı Hayrettin Karaca anısına 81 ilde 100’er fidan dikeceklerini açıkladı. Fidanlar ‘Toprak Dede’ ile aynı gün toprakla buluştu. Sakarya’da da 100 fidan dikildi.

81 ilde aynı anda

Karaca, önceki gün 97 yaşında hayata veda etmişti. Karaca’nın anısını yaşatmak için Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Dün son yolculuğuna uğurlanan Karaca için 81 ilde eş zamanlı 100’er fidan toprakla buluşturuldu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk etkinliği Twitter hesabından paylaştı. Etkinlikte, “Çocuklarımızın Toprak Dedesi, seninle birlikte her ilimizde yüz fidanı, 8100 ağacı aynı anda toprağa bırakıyoruz. Yarın diktiğimiz her fidan, sana bir veda sözümüz olsun” ifadesi yer aldı.  Selçuk, “Milli Eğitim ailesi olarak yarın (bugün) 81 ilimizde yüzer fidanı Toprak Dede’yle aynı gün toprakla buluşturacağız. Okul bahçelerinde, mevsim şartları uygun değilse şimdilik saksılarda. Vedalaşma zamanı” mesajını paylaştı.

 

Taraklı’da çam fidanı

Bu kapsamda Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de gönderilen 100 fidan tüm ilçelerde toprakla buluşarak ‘Toprak dede’ anısına dikildi.  Taraklı’da öğrenciler, Tema Vakfı'nın kurucu Onursal Başkanı "Toprak Dede" Hayrettin Karaca'nın vefatı sebebiyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz, Şube Müdürleri Remzi Şengül Ahmet Öztekin ve öğrencilerin katılımı ile çam fidanı dikimi yapıldı.

 

Rahmet dilendi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz etkinliğin Bakanlık koordinesinde gerçekleştiğini belirterek, “Biz de bu vesileyle buradayız. Hayrettin Karaca’ya tüm hizmetleri için kendisine minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Yüce Allah'tan rahmet diliyoruz. İnşallah bu fidanlar bundan sonra sevgili gençlerimizin daha da umutlu olması için bir vesile olur" dedi.

 

Pamukova’da 11 fidan

Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, vefat eden Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkan Hayrettin Karaca anısına fidan dikti. Pınarlıbacı ilkokulu bahçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, okul idarecileri, okul aile birliği ve öğrenciler Karaca'nın anısına okul bahçesinde 11 fidanı toprakla buluşturdu. Öğrenciler fidan dikimi sırasında, "Hayrettin Karaca'nın anısına " ve "Rahmetle anıyoruz " pankartlarını taşıdı. Sakarya’rın tüm ilçelerinden eş zamanlı olarak dikilen fidanlar sonrası öğrenciler Topak Dede’ye sevgilerini açtıkları pankartlarla gösterdi.

 

24 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 2898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU