Günün Tarihi:24 Kasım 2020

‘Sporun başkenti olacağız’


Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde Bakım ve Onarım çalışmaları devam ediyor.

Onarım çalışmaları

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün imkan ve kabiliyetleriyle il genelindeki tüm tesislerde bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Adapazarı İlçesinde 131 Spor Kulübünün bulunduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim sezonu öncesinde tesislerde başlatılan bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğünü açıkladı

 

Okul sporları

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonlukları ve derecelerinin bulunduğu sporcu yuvası olan Sakarya’mız, sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bizlerde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle, sunduğumuz örnek projeler ve yaptığımız faaliyetlerle Sakarya’nın adını zirveye taşıma gayreti içerisindeyiz. 124 spor kulübü, 4 ihtisas spor kulübü ve 3 okul sporları kulübü olarak 131 kulübün olduğu Adapazarı İlçesinde, 22 bin 476 lisanslı sporcu bulunuyor. Sporcularımızın daha iyi imkanlarda spor yapması için Adapazarı Atatürk Spor Salonu, Lütfü Yaman Spor Salonu, Sakarya Yüzme Havuzu, Rüstemler Necmi Uztürk Spor Salonu ve Yenikent Spor Salonumuzda bakım ve onarım çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

 

Tüm yükü çekiyor 

Özsoy, “Merkez ilçe olması sebebiyle sporun tüm yükünü Adapazarı ilçesindeki tesislerimiz çekmektedir. Atatürk Spor Kompleksi, Badminton, Basketbol, Boks, Güreş, Judo, Kick Boks, Masa Tenisi, satranç ve voleybol branşındaki müsabakaların dışında, diğer etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Sakarya Yüzme Havuzu’nda Yüzme ve Su Sporlarının dışında Halk Oyunları ve Pilates çalışmaları, Rüstemler Necmi Uztürk Spor Salonunda Cimnastik ve Yenikent Spor Salonumuzda Hentbol, Futsal, Karate branşlarında antrenman ve spor faaliyetleri düzenleniyor “şeklinde konuştu.

 

Eksiklikler yapılıyor

Özsoy, “Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nun boya-badana işlemleri yapıldı. Fayans kalebodur yapıldı. Soyunma odasında bulunan dolaplar değişti. Elektrik tesisatı komple elden geçirildi.  Sıhhi tesisat bataryaları değişti,  yeni duş ve banyolar yapıldı, engelli merdiven basamakları yapıldı, bekleme alanı ve hakem alanı yapıldı, yangın merdiveni yapıldı, mescit ve abdesthane yapıldı, çatı bakım ve onarımı yapıldı, tribün koltukları değişti. Koridor duvarları boyandı, mescit ve VIP odası yapıldı, güvenlik kameraları takıldı. Lütfü Yaman Spor Salonunda elektrik tesisatı elden geçirildi. Masa Tenisi Spor Salonunda boya badanası yapıldı” dedi.  

 

Türkiye’de bir ilk

Özsoy, “Yeni Sakarya Stadyum altında 120 metre uzunluğunda sentetik zeminli Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pisti için ihale yapıldı. Yeni Kapalı Atletizm Pistinde 1 adet 10 metre ısınma ve 100 metre koşu uzunluğuna sahip düz koşu pisti,  2 adet sırıkla atlama sektörü, 2 adet uzun ve üç adım atlama sektörü,  1 adet gülle atma sektörü yapılacak. Ayrıca Sakarya Stadyumu altına cep salonları ve SEM yapımı proje aşamasında devam etmekte olup, 3’er yataklı 14 oda, kafeterya yemekhane bölümü ve cep salonları yapılması planlanmaktadır” dedi.

 

Tenis Kortları

Özsoy, “Sakarya Yüzme Havuzu bahçesindeki alana 2 adet sentetik zeminli açık tenis kortu kazandırıldı. Nizami antrenman yapılabilen ve ışıklandırma sistemleri mevcut olan tenis kortları ulusal ve yerel spor faaliyetlerine ev sahipliği yapabilecek. Sakarya tesis kullanım alanları aydınlatmaları 2018 yılında led panel olarak değiştirildi. 7 adet pis su logar kuyularına motor ilave edildi. Havuz ön otopark yeşillik alana peyzaj yapıldı. Arka otoparktaki yeşillik alana kum dökülüp spor aletleri yerleştirildi, kuyu motorunun bakımı yapıldı. Erkek ve bayan zorunlu otomatik duş sisteminin bakım ve onarımı yapıldı. Tesise ait bütün mekanik aksam modernize edildi. Dış güvenlik kameraları takıldı. Tesis Bahçesine iki adet tenis kortu yapılıp aydınlatması sağlandı. Girişe güvenlik noktası otopark kontrol birimi ve akıllı güvenlik sistemi konuldu. Tribün ve merdiven korkuluklarının sağlamlaştırıldı. Havuz devir daim borularındaki su kaçakları giderildi” dedi.

 

Atletizm pisti

Müdür Özsoy, “Yeni atletizm pistine otomatik kapı. Pist etrafındaki molozlar temizlendi. Belli bir bölge ağaçlandırıldı. Pistte belli bir bölüme parke taşı yaptırıldı. Kamelya ve Banklar yerleştirildi. Bisiklet Parkı Yapıldı. Tribün önü güvenlik çiti yapıldı.Yenikent Spor Salonunun  iç boyası yapıldı. Salon bahçesine 300 adet ağaçlandırma yapıldı. Kalelerde yenileme yapıldı. Aydınlatma sisteminin lede çevrilmesi yapıldı. Potalar yenileri ile değiştirildi. Necmi Uztürk Spor Salonunda ise salon içi ve kantin kısmı boyandı. Mobilyaları yenilendi. Arka kapı tarafına yol yapıldı. Kapı, cam ve çerçeveler yenilendi. İç aydınlatma projektörlerinin tadilatı yapıldı ve lede dönüştürüldü. Salon giriş ve odalarının boyandı. Sakarya’da geleceğin başarılı sporcuları yetişmeye devam edecek” diye konuştu.

 

24 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU