Günün Tarihi:25 Kasım 2020

‘BÖYLE TURİZM OLMAZ’


CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,Sapanca Kırkpınar’da halka rağmen yapılmak istenen teleferik konusunu Ankara’ya taşıyor.

Arap turizmi

Sapanca Kırkpınar’daki teleferik projesini üstlenen firmanın Arap turistlere yönelik bungalo tipi yapılar yapmayı düşündüğünü belirten Özkoç, “Ticari kaygılar ile turizm değerleri  yok edilemez. Çevreye zarar vererek, doğaya zarar vererek, insanların yaşam alanlarını tehdit ederek turizm olmaz” diye konuştu.

AK Parti Grubu

Özkoç, Kırkpınar’da yapılması planlanan teleferik projesine ortak bir akıl ile çözüm bulunması gerektiğini belirterek, “Halka rağmen birşeyler yapılmamalıdır. Bunun için AKParti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ile telefonla görüştüm. Önümüzdeki hafta da yüz-yüze görüşüp, Kırkpınar halkının haklı tepkisini kendisine ileteceğim” dedi.

Özkoç engel olmuştu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, hafta başında Kırkpınar’daki teleferik binasının inşaatına başlanması üzerine,alana beton dökülmesi çalışmalarına engel olurken, konuyuAnkara’ya taşıyacağını belirtmişti. 

 

24 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 479 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU