Günün Tarihi:3 Nisan 2020

‘Gerçek bir halk kahramanıydı’


CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın şehit edilmesinin 19. yılında mesaj yayınladı.

Halk kahramanı

Başkan Bayraktar mesajında, “24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır’da hain bir terör saldırısında beş koruma polisiyle birlikte şehit edilen Hendek’in değerli evladı Ali Gaffar Okkan, başarılı çalışmalarıyla topluma önder, Cumhuriyetin, demokrasinin, ulusal birlik ve bütünlüğümüzün savunucusu olmuştur. Ali Gaffar Okkan görev yaptığı yerlerde devletle halkı kaynaştıran, halk tarafından sayılan ve sevilen gerçek bir halk kahramanıydı. Ali Gaffar Okkan bu özellikleri nedeniyle birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen  hainlerin hedefi olmuştur.”

Onur duyduk

CHP’li Başkan Bayraktar, “Ülkemizin önemli bir değeri olan Ali Gaffar Okkan, haince, kalleşçe ve alçakça bir saldırı sonucu  katledilmiştir. Halen daha faili meçhul bir vaka olması kanayan bir yaramızdır.  Her zaman halkın yanında olan, terör örgütlerine karşı cansiperane mücadele eden Ali Gaffar Okkan’ın hemşerisi olmaktan her zaman onur duyduk.   Bu duygu ve düşüncelerle 19 yıl önce şehit olan Hendek’in yiğit evladı Ali Gaffar Okkan’ı ve beş polis arkadaşını, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz” dedi. 

25 Ocak 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 215 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU