Günün Tarihi:26 Eylül 2020

Ağaçlar önce budandı sonra kesildi


İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman, Evliya Çelebi Caddesi üzerinde budanan ağaçların ucube şekline döndürüldüğünü sonrasında da kökten kesildiğini iddia etti.

Ucube

“Ormanlarımdan bir yaş dal kesenin, Başını keserim ‘’ diyen Fatih Sultan Mehmet’in torunları yeşil katliamına devam ediyor diyen Başkan Duman, “Belediye ekiplerinin Evliya Çelebi Caddesi üzerinde bulunan ağaçları budama teknikleri çok dikkat çekiciydi. Arkadaşlarımız tarafından resimleri çekilmiş ağaçlar öyle bir budamışlardı ki ucube bir şekle sokup bırakmışlardı.  Daha sonrasında bizim resimlediğimizi gören çalışanlar konuyu birilerine iletmiş olacak ki, belli bir süre sonra budama yapılan ağaçlar kökten kesilmiş ne istediniz ağaçlardan anlamadık” dedi.

Kanuni yönden

Duman, “Basın aracılığı sorduklarımıza cevap alamadığımızdan bilgi edinme konunu çerçevesinden sorular yönelttik. Fakat o dilekçelerimize de cevap alamadık. Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, kanunun bizlere verdiği yetkiyi demi tanımıyorsunuz. Halktan niye bu kadar korkuyorsunuz diyeceğim fakat nasıl olsa sizden ses çıkmayacak. Artık olayı mahkemeye taşıyacağız ve kanuni  yönden ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

 

25 Ocak 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 357 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU