Günün Tarihi:18 Nisan 2021

‘Hendek halkını bilgilendirdiniz mi?’


CHP Hendek İlçe Örgütü Başkanı Nihat Bayraktar, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun parti değiştirmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Soru sordu

Bayraktar yaptığı açıklamasında, “Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun MHP'ye geçişinin kendisi ve Hendek halkı için hayırlı olmasını dileriz. Ancak bu durum ile ilgili şu soruları Hendek halkı adına sormak isteriz.  Meclis dağılımında BBP’nin Meclis üye sayısının azlığı ve komisyonlarda yeterli temsil edilemediklerini söyleyerek MHP’ye geçen Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ‘Cumhurun gücüyle güçlü hizmet verileceğini’ söyleyerek Büyük Birlik Partisi’nin Cumhur ittifakı ortaklığını atlamış gibi görünüyor.  Turgut Babaoğlu tam da yerel seçimler öncesi 30 Mart 2019 tarihinde; hakkında başka partilere geçişi ile ilgili söylenenler için ‘Hizmet süremiz boyunca BBP altında göreve devam edeceğiz’ demişti” diye belirtti.

Hangi proje olmadı

Başkan Bayraktar, “Gelinen bu nokta da;  Dokuz aylık belediye başkanlığınız boyunca, İlçemiz yararına hangi projeniz ya da hizmetlerle ilgili Cumhur ittifakı Belediye Meclis üyelerinin desteğini alamadınız. CHP ilçe Başkanlığı olarak daha öncede açıkladığımız gibi; İlçemiz yararına her hizmete destek vereceğimizi aksi takdirde en sert muhalefeti yapacağımızı belirtmiştik. Şimdi size Hendek halkı adına soruyoruz. Belediye Başkanlığınız süresince belediye meclisinden hangi projenizi yada hizmeti geçiremediniz. Şeffaf belediyecilik gereği alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, Hendek halkına bilgilendirme yaptınız mı? Yine alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, yerel ve ulusal basında paylaşımlarda bulundunuz mu?” diye sordu. 

27 Ocak 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 317 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU