Stat skandalı27 Ocak 2020, Pazartesi

         Bakımsızlıktan dökülüyor 

Sakarya Yeni Atatürk Stadı’nda geçtiğimiz günlerde trajikomik bir olay yaşandı. Bir dizi ziyaretler için ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, protokol üyeleri ile birlikte Stada gitti. Statta yeni cep salonları yapılmasıyla ilgili projenin gündeme geldiği ziyaretten sonra yapılan açıklamalar oldukça şaşırtıcıydı. Çünkü açıklamada stadın çok beğenildiği vurgulanıyordu. Halbuki stadın şimdiden bakımsızlıktan dökülmeye başladığını bilmeyen yok.

         Eksikler herkesi delirtiyor

Yıllar önce yaklaşık 120 Milyon TL harcanarak yapılan Sakarya Yeni Atatürk Stadında her maçta yaşanan isyan tazeliğini korurken, Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ın Stadı çok beğendiğinin vurgulanması çok şaşırtıcı. Her maçın ardından sosyal medya hesaplarından tepki gösteren taraftarlar, mescitlerin kapalı ve tuvaletlerin pis olduğundan, çatının sızdırmaya başladığından ve tuvaletlerde suların akmadığından şikayetçiler. Hatta güney kale arkası altındaki bir mescitte bulunan şadırvan gider borusu olmadığından kullanılamıyor. Tüm bunlara rağmen Bakan yardımcısının stadı beğendiğinin açıklanmasını okuyanlar; “Acaba Bakana Stadın neresini gezdirdiler” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar.

Yeni Atatürk Stadının güney kale arkası tarafındaki mescit kapalı. Bunun nedeni, abdest alınan şadırvanın gider borusunun olmaması. Evet yanlış okumadınız. Orada bir şadırvan var ama gider borusu yok. Bunun gibi birçok eksiği bulunan, tuvaletlerinde suları akmayan, pislikten geçilmeyen. Bakımsızlıktan çürümeye başlayan yeni Stat, önceki gün ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı tarafından beğenilmiş. Yorum yok. 

 

Bu haber toplam 445 defa okundu.