Günün Tarihi:5 Nisan 2020

‘Bu insanları nasıl yarı yolda bıraktı?’


Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı Genişletilmiş Ocak ayı Divan Toplantısı’nda Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün hakkında açıklama yapan Başkan Fahrettin Abay, “tüm teşkilatlarla onun arkasında durduk, ona destek verdik. Saadet Partililerle hiçbir sıkıntım yok demiş. Peki öyleyse; bu insanları nasıl yarı yolda bırakmış ” dedi.

Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılanSakarya İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu Genişletilmiş Ocak ayı İl Divan Toplantısına;  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, İl Başkanı Fahrettin Abay ve partililer katıldı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan SP Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, partisinden ayrılarak AK Parti’ye dönüş yapan Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’e üzüldüklerini belirtti.

Halka hizmet

Abay, “Saadet Partisi olarak  tüm teşkilatlarla onun arkasında durduk, ona destek verdik.  Eğer bu desteğimizin kıymetini bilseydi, hem Pamukova hem kendisi kazanırdı. Neden Pamukova ve kendisi kazanacaktı. Şöyle; çünkü gerçek manada belediyeciliği bilen bir partiyiz. Biz rantiyeye değil halka hizmet verecektik. Çünkü biz hem Türkiye'nin hem de insanlığın teminatıyız. Milli görüş 1000 yıllık bir çınardır ve bu Çınar'dan sadece bir yaprak dökülmüştür” ifadelerini kullandı.

İnsana yakışmaz

Başkan Abay, “Saadet Partililerle hiçbir sıkıntım yok demiş, mutlu olduğunu söylemiş. Peki öyleyse; bu insanları nasıl yarı yolda bırakmış.  Kalender hiçbir İnsana yakışmaz. Şimdi olan oldu. 4 tane temsilcimizle Pamukova’da hayırlı hizmetlere destek olacağız. Yanlışlara muhalefetimiz çok sert olacak.  Bundan sonra Pamukova'nın menfaatleri için belediye meclisinde çalışacağız.  AK Parti’nin elindeki bir takım güç  ile baskılar kurarak gücüne güç katmaya çalışmasını aslında onların yıkılışının başlangıcı olarak görüyoruz” dedi.

Depremi unutmadılar

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Yılmaz Bayat ise, konuşmasının başında Elazığ ve Malatya depreminde vefat eden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Bayat,  “AK Parti hükümetinin, yanlış politikaları bizleri bu duruma sokmuştur. Türkiye’de adalet yok. Hukuk devleti bitmiş. Biz Adalet ve Eşitlik istiyoruz. O yüzden Saadet Partisine bu ülkenin her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var. Daha çok çalışacağız, daha sıkı çalışacağız ve daha örgütlü çalışarak hak ve adaletin hakim olması için ömrümüzün sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşallah bunlara istediği rejimi kurdurtmayacağız. Saadet Partisinin önü açıktır” dedi.

İmtihandayız

Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, “Milli görüşün özelliği mağdurlar, bu dünyada ezilen, haksızlığa uğrayanlar adına siyaset yapmaktır. Adil bir düzeni kurmak için siyaset yapmaktır. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. Bu davanın başarısını, ne bir gün öne alabilirsiniz, ne bir gün geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada sizin nasıl bir imtihan vereceğinizdir. Herkes nasibi kadar çalışıyor ve nasibi tükenince gidiyor”  şeklinde konuştu.

Güçlü olabilmek

Yılmaz Bayat, 17 yıllık iktidar döneminde kaç insanın maddi ve manevi hizmetlerinden dolayı “Allah sizden razı olsun” dediğini görmediklerini, AK Partinin büyük bir mirasın üzerine konduğunu ve uzun yıllar iktidarda kaldığını söyleyerek, “Ancak şimdi sonlarını hazırlıyorlar. Belediye başkanlarını yanlarına çekerek güçlü gözükmek istiyorlar. Bu bir şey ifade etmez. Mesele güçlü olabilmektir. AK Parti'de devlet yönetme vizyonu yok, bunu günlük hizmetlerle gösteriyor” dedi.

29 Ocak 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 8270 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU