Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Okullarda tahliyeler başladı


Pamukova ve Hendek ilçelerinde depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen 4 okul için yıkım kararı alınması sonrasında tahliye işlemleri başlatıldı.

Yeni yıla yetişecek

Kararın, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi sonrasında 74 öğrencinin eğitim gördüğü 10 derslikli Mekece Ortaokulu'nda tahliye işlemleri başladı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, 1974 yılında yığma tuğlayla yapılan okulun deprem yönünden risk taşıdığını belirterek, 74 öğrenci ve 10 öğretmenin yarı yıl tatili sonrası Pınarlıbacı Ortaokulu'nda eğitime devam edeceğini bildirdi. Yıkım işlemin gerçekleştirilmesinden sonra ivedilikle yeni okulun yapımına başlanacağını aktaran Demir, "2020-2021 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmeye gayret edilecek." dedi.

 

Yeni okullarda

Hendek'te de Dikmen, Soğuksu ve Yeşilyurt mahallelerinde bulunan 3 okul için yıkım kararı alınmıştı.  Dikmen Ortaokulu, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması amacıyla Karadere Ortaokulu'nda, Soğuksu İlkokulu Aşağıçalıca İlkokulu'nda, Yeşilyurt Ortaokulu ise Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim ve öğretime devam edecek.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen talimatla hızla harekete geçerek çalışmaları tamamladıklarını belirterek, "Öğrencilerimiz pazartesi gününden itibaren belirlenen yeni okullarda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edebilecek" ifadelerini kullandı.

31 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 384 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU