Günün Tarihi:27 Ocak 2021

‘3 ay sonra verilecek evi 1.5 yıldır alamadım’


Adapazarı Tepekum Mahallesi’nde inşaat halinde iken müteahhit ile anlaşıp ev aldığını öne süren Faruk Erdoğan, “Bana evi 3 ay sonra teslim edeceklerdi, aradan 1.5 yıl geçti ama, inşaat aynen duruyor” dedi.

Peşinat verdim

Erdoğan, 2018 yılı Temmuz ayında inşaat halinde olan evi 3 ay sonra teslim almak üzere 20 bin lira peşinat ile 255 bin liraya anlaştığını belirterek, “3 ay geçmesine rağmen inşaat aynı halde kaldı. Bende gidip paramı istedim müteahhit vermedi. Benim gibi aynı daireler için başkasından da peşinat aldığı söyleniyor” dedi.

 

Senet ödenmedi

Müteahhitin kendisine 20 bin liralık peşinat için verdiği senedi ödememesi üzerine icraya başvurduğunu ifade eden Bayraktar, “İnşaat aradan geçen 1.5 yıla rağmen aynen duruyor. Sözleşmemiz gereği paramda geriye ödenmedi. Şimdi çaresiz sonuçlanacak icrayı bekliyoruz. Halen inşaatların başkalarına pazarlandığı söyleniyor. Sakın ola ki bu inşaattan ev almak isteyenler durumu iyi araştırıp öyle karar versin” dediler.

 

31 Ocak 2020 , Cuma Bu haber toplam 928 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU