Vatandaşa dini bilgilendirme1 Şubat 2020, Cumartesi

Stant açıldı

Kuruluş amacı toplumumuzun aile hakkında dinî açıdan doğru bilgilendirilmesini sağlamak, aile yapısının korunmasına katkıda bulunmak, halkımızın özellikle aile ve aile bireyleriyle ilgili dinî içerikli soru ve sorunlarına çözüm üretmek bu bağlamda gerektiğinde ilgili kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yapmak olan Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu halka tanıtmak için müftülük  Serdivan AVM’de stant açtı.

Problemleri çözmek

Tanıtımda Aile ve Dini Rehberlik Büroları hizmeti hakkında bilgiler veren İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, “Aile bütünlüğünü sağlamak, yaygınlaşan boşanmalara dikkat çekmek, aile ile ilgili sorulara yönelik çözüm ve destek üretmek amacıyla Müftülüğümüz bünyesinde kurulan Aile ve Dini Rehberlik Büromuzda konusunda uzman kadın ve erkek vaizlerimiz görev yapmaktadır. Aile kurumunun sağlıklı bir şekilde varlığını devam ettirebilmesi, aile yapısını da korumanın  bilinci içerisinde aileye ve aile bireylerine yargılamadan suçlamadan problemleri çözmede rehberlik etmek ve kendilerine uzanan bir yardım eli olmak için çalışıyoruz”  dedi.

Devam edecek

Sakarya halkının yoğun ilgi ve memnuniyet gösterdiği tanıtım standı önümüzdeki günlerde diğer AVM’lerde de açmaya devam edilecek. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları da tanıtılmakta ve ziyaretçilere kitap, dergi, broşür hediye edildi.

 

Bu haber toplam 318 defa okundu.