Günün Tarihi:23 Ocak 2022

‘Gerekirse okul binamızı yaparız’


Hendek’te 3 okul için yıkım kararı çıkmasının ardından, Dikmen Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilerin Karadere Ortaokulu’na gönderilmelerine tepki koyan veliler, “Gerekirse okul binamızı biz yaparız. Çocuklara oraya göndermeyiz” dediler.

Muhtar ve veliler

Dikmen Mahalle kahvesinde Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz ile bir araya gelen öğrenci velileri, “Okulumuz için yıkım kararı verildi. Fakat bizler çocuklarımızı Karadere Ortaokulu’na göndermek istemiyoruz, Dikmen’de eğitimlerine devam etmelerini istiyoruz. Gerekirse okulu bahçesinde veya başka bir yerde derme çatma bir yer hazırlayarak çocuklarımızın eğitimlerine mahallemizde devam edebilmelerini sağlamak için uğraşırız” dediler.

 

22 kilometre

Karadere Mahallesi’nin Dikmen’e 22 km uzaklıkta olduğunu söyleyen veliler, “. Çocuklarımızın başına birşey gelirse bunun vebalini kim üstelenecek?  Madem bu bina bu kadar eğitime müsait değildi bugüne kadar nasıl kullanıldı? Bizim haberimiz olmadan bu çocuklar Karadere’de okuyacak diyerek kim emrivaki yapabilir, yapamazlar. Çocuğuma bir tokat attığım zaman, yasal olarak annesi bile dövemez edemez diyor, elimden alıyor ama çocuklarımızı Karadere’ye gönderiyorlar. Sağlık problemleri olan çocuklarımız var” dediler.

 

1 Şubat 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 561 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU