Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

Cüneyd Suavi’yi anlattılar


Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Sakarya Şubesi'nin 'Adalı Hikâyeciler ve Hikâyeleri' programının dördüncüsünde Arel Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Yasin Andaç 'Bir Hikâyesi Üzerinden Cüneyd Suavi'yi anlattı.

Hikayeler

Yasin Andaç, gerek geleneksel Türk Hikâyesini, gerekse Ömer Seyfettin'in hikemî eserlerinin bir nevi günümüzdeki yaşatıcısı olarak ve gerekse 'ben yazarım demeden' kırk yıldır eski usul hikâyeler yazan Cüneyd Suavi’yi yakından tanıttı. Andaç; Suavi ile geçen hafta yaptığı söyleşiden kesitlerle yazarın hayat hikâyesine, sanat anlayışına, kısa ve özlü iz bırakan hikâyelerine değindi. Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleşen program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kitap söyleşisi

TYB Sakarya Şubesi'nin bir başka konuğu genç ve başarılı öykü yazarı Ahmet Karacan oldu. Şanlıurfa Birecik'te biyoloji öğretmeni olarak hayatını sürüden öykücü Karacan, son kitabı 'Anlatacak Bir Şey Yok'u tanıttı. Yazar Fahri Tuna'nın yönettiği söyleşi ve imza programına akademisyenlerden şair ve yazarlara, edebiyat öğretmenlerinden lise ve üniversite öğrencilerine geniş bir katılım gözlendi. Söyleşinin sonunda Ahmet Karacan okurlarına kitaplarını imzaladı.

Belgesel

Genç TYB Sakarya Etkinliğ kapsamında Çizer Osman Suroğlu söyleşinin çekimleri Genç TYB Sakarya'dan Sefa Gökçe ve Hilâl Atasert tarafından yapılarak belgeselleştirildi.  Şair, akademisyen, şehrengiz yazarı Dr. Kamil Uğurlu TYB Sakarya'da 'Bir Şehre Şehrengiz Yazmak'ı anlattı. Uğurlu, 2019'da kardeş şehir ilan edilen Sakarya (Türkiye)- Oş (Kırgızistan) şehirlerinin şehrengizlerinin nasıl yazıldığını örnekleri üzerinden dile getirdi. Kamil Uğurlu söyleşi sonunda okurlarına kitaplarını imzaladı.

 

3 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 361 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU