Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Gelecek Partisi teşkilatlanıyor


Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, teşkilatlanma çalışmaları kapsamında gönüller ile biraya geldi.

Kadın ve gençlik

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından 12 Aralık’ta resmen halka tanıtılan Gelecek Partisi birçok ilde teşkilatlanma çalışmalarına başladı. Sakarya’da il başkanı seçilen Ender Serbes önderliğinde hareket eden Gelecek Partisi, haftasonu Engelsiz Kafe’de kadın kolları ve gençlik kollarında yer alacak isimlerle bir araya geldi.  Serbes, toplantıya katılım sağlayan partililere, Türkiye siyaseti, partinin kuruluş süreci ve il yapılanması hakkında bilgiler verdi.

İlkeli siyasetçiler

Ender Serbes, çoğu insanın siyaset mutfağı içinde olmadığı için gelişmelere yüzeysel baktığını belirterek, Türkiye’nin yanlış siyaset sonucu oluşmuş problemlerinin ancak ilkeli siyasetçilerin gayreti ile çözülebileceğini söyledi. Kendilerinden büyük bir beklenti olduğunun farkında olduğunu dile getiren Serbes, kötüleyerek veya karalayarak yapılan siyasetin karşılığı olmadığı kaydetti.

Teşkilatlanma

İl teşkilatlanması konusundaki hazırlıkları hakkında da bilgi veren Serbes, Sakarya’nın tüm  kültürel ve etnik değerlerini yansıtmasını istediklerini  kaydederek, “Gelecek Partisi’nin kurucular listesine bakın. Kürdü, Çerkezi, Alevisi, Hristiyanı ve daha niceleri. Toplumumuzun farklı kesimlerinden temsilciler hep bir araya geldiler. Gelecek Partisi kurucular listemizde olduğu gibi Sakarya’da da çok renkli bir mozaik oluşturacağız. Bizim masamızda toplanan herkesin eşit söz hakkı olacaktır. İstişare ve ortak akıl ne gerektiriyorsa bizler de onu yapacağız” diye konuştu. 

İl binası belirlenecek

Yakın bir zamanda il binasını belirleyip halkın kendilerine rahatça ulaşmasını sağlayacaklarını belirten Serbes,“Siyaseti hakkıyla yapanın derdi makam, mevki olmamalıdır. Aramızdan kimler en çok emek verir, doğru işler yapar ve geleceğe ışık tutmak için samimi çaba sarf ederlerse makam da mevki de zaten bu gibi kardeşlerimizin arkasından gelir” şeklinde konuştu. Katılımcılar daha sonra parti üyelik formlarını doldurarak İl Başkanı Ender Serbes tarafından rozetlerini aldılar.

4 Şubat 2020 , Salı Bu haber toplam 342 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU