Günün Tarihi:1 Mart 2021

Öğrenciler yemeklerini yaptı


Ali Fuat Paşa İlkokulu 4/B sınıfı öğrencileri “Anne Ben Tokum” isimli kitabın yazarı oldu.

Sınıf ortamı

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı 2023 Vizyon Belgesi ile ülkemizde tasarım beceri sınıfları kurulması hedefi kapsamında Geyve Ali Fuat Paşa İlkokulu 4/B sınıfı da bu alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Sınıfta el becerileri, robotik kodlama, zeka oyunlarının yanı sıra yaşam becerilerine yönelik etkinlikler de yapılıyor. 4/B sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları projede her öğrenci sınıf ortamında, destek almaksızın yemeklerini yaptılar. Yaptıkları yemek tariflerinden bir de kitap oluşturdular.

Anne ben açım

Sınıf Öğretmeni İbrahim Yıldırım, “Biz çocukken anne babalarımız tarlada çalışır, bizleri abi ablalarımız büyütürdü. Şimdi Üniversite çağına gelmiş çocuklarımızın bir yumurta bile kıramadığını görmek üzüntü verici. Aslında özde olan becerilerimizi kaybetmemek adına bu projeyi başlattık. Sonuç olarak ‘Anne ben açım’ diyen çocuklarımız yemekler yapmayı öğrenip “Anne Ben Tokum” kitabımızın yazarı oldular ve fırsat verilirse neler başarabileceklerini bir kez daha gösterdiler. Bu başarı öyküsüne destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

5 Şubat 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 382 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU