Günün Tarihi:21 Nisan 2021

MÜSİAD depremzedelerle görüştü


MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ ve Malatya’ya giderek depremzedelerin sorunlarını dinledi.

24 bin konut hasarlı

Elazığ’da MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren ve üyeleriyle görüşen Başkan Yaşar Coşkun önderliğindeki yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, yapılabilecek yardımlar ile ilgili bilgi aldı, şehri gezerek halkın sorunlarını dinledi.  Ziyaretle ilgili değerlendirme bulunan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Coşkun, gitmiş oldukları iki şubede Deprem Değerlendirme Toplantısı da gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu değerlendirme toplantılarının sonucunda 6 bin binada toplam 24 bin konutun hasarlı olduğunu ve yıkılacağını söyledi.

Kiralık konut

Özellikle Elazığ’ın tam anlamıyla toparlanabilmesi için yaklaşık 3 yıl gibi bir zamana ihtiyacı olduğunu aktaran Coşkun, “Buralarda konteyner kentler kurulma hazırlığına başlanarak, yerinde dönüşümün daha faydalı olacağı görüşünün daha hâkim olduğunu söyledi. Kiralık konut konusunda bazı sıkıntılar yaşansa da kısmen giderildi. Bundan sonraki süreçte ülke olarak proje ve koordinasyon noktasında hepimizin etkin olması gerekiyor. Etkin olabilmeliyiz ki bu süreci en doğru şekilde atlatalım” dedi.

Afet bölgeleri gezildi

Çadır kent ve yıkım işlemleri devam eden evlerin olduğu afet bölgelerini gezdiklerini aktaran Başkan Coşkun, “Özellikle böyle vahim bir depremde AFAD ekiplerinin, AKUT ekiplerinin, Kızılay’ın ve devlet büyüklerinin 2 saat gibi bir zamanda Elazığ’da olması ve yaraların sarılması için hem kendileri seferber olması hem de tüm Türkiye’yi seferber etmesi büyük bir güven vesilesidir. Orada bulunduğumuz her an görevi başındaki polislerimizin, çalışmalarına devam eden AFAD ve AKUT ekiplerinin gayretini ve adeta kendini adadıklarını görmek deprem ülkesi olan ülkemizin elinin boş olmadığını, başka olabilecek herhangi bir felakete de son derece hazır olduğumuzu gösteriyor. Ancak Rabbimden dilerim ki böyle felaketler tekrar yaşanmasın. Ne kadar hazır olursak olalım, deprem bu; yıkıp geçiyor. 1 can dahi feda etmek, ülkemizdeki bir vatandaşımızın dahi canının yanmasını istemeyiz, istemiyoruz.”

Duygulandılar

Elazığ ardından Malatya’ya geçen MÜSİAD heyeti, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz ve yönetimi ile görüştü. İki şehri ve kurulmuş olan çadır kenti gezen kafile, yer yer duygularına engel olamadı. 99 depremini sanki dünmüş gibi hatırladığını söyleyen Başkan Coşkun “Sakarya olarak en büyük desteği, en büyük yardımı bizim sunmamız gerekiyor. Bizler 99 depreminde tüm Türkiye’den irili ufaklı yardımlar gördük. Şimdi Elazığ el açıyorken, Malatya el açıyorken bizlerin sessiz kalması olmaz. Sakarya olarak ne yapabiliriz, nasıl yardımımız dokunur bunları konuştuk. Unutmamalıyız ki bizler de bu günleri gördük” dedi.  

6 Şubat 2020 , Perşembe Bu haber toplam 354 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU