Teleferik meclise kaldı!6 Şubat 2020, Perşembe

Mücadele verdiler

Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi sakinlerinin aylardır yaptıkları eylemlere rağmen, orman içinin yanı sıra mahalledeki teleferik binasının inşaat alanına da beton döken firma çalışmalarını sürdürmüştü.  İnşaatın durması için girişimlerini sürdüren vatandaşlar bu arada hukuk mücadelesi de başlatmışlardı.

Bir maddeyi reddetti

Sakarya 2. İdare Mahkemesi 3-4- 2018 tarih ve 2018/23 sayılı Sapanca Belediye Meclisi kararı ile kabul edilen imar planı değişikliği yönünden yürütmenin durdurulmasının talebini reddetti.  Ancak, meclis kararı olmadan yapılan işleminin de hukuka aykırı olması ve telafisi güç zarar doğurabileceğinden  yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Meclis kararı lazım

Karar için 7 gün içinde Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulunulabilecek. Mahkeme kararı kesinleşirse, teleferik konusunda yapılacak imar değişimin onayı konusunda Sapanca Belediye Meclisi’nin yeni bir karar alması gerektiği belirtildi.

Bu konuda mücadele veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İlçe Başkanı Cengiz Çiçek ile birlikte dün sorunun çözümü için Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ile de görüşme yaptı.

Bu haber toplam 315 defa okundu.