Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Teleferik meclise kaldı!


Sapanca Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde yapımı süren teleferik inşaatı için Sakarya 2. İdare Mahkemesi’ne açılan davanın gerekçelerinden birisi için ret kararı verilirken, birisi için ise yürütmeyi durdurma kararı verildi. Bu durumda yeni bir karar Sapanca Belediye Meclisi’ne kaldı

Mücadele verdiler

Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi sakinlerinin aylardır yaptıkları eylemlere rağmen, orman içinin yanı sıra mahalledeki teleferik binasının inşaat alanına da beton döken firma çalışmalarını sürdürmüştü.  İnşaatın durması için girişimlerini sürdüren vatandaşlar bu arada hukuk mücadelesi de başlatmışlardı.

Bir maddeyi reddetti

Sakarya 2. İdare Mahkemesi 3-4- 2018 tarih ve 2018/23 sayılı Sapanca Belediye Meclisi kararı ile kabul edilen imar planı değişikliği yönünden yürütmenin durdurulmasının talebini reddetti.  Ancak, meclis kararı olmadan yapılan işleminin de hukuka aykırı olması ve telafisi güç zarar doğurabileceğinden  yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Meclis kararı lazım

Karar için 7 gün içinde Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulunulabilecek. Mahkeme kararı kesinleşirse, teleferik konusunda yapılacak imar değişimin onayı konusunda Sapanca Belediye Meclisi’nin yeni bir karar alması gerektiği belirtildi.

Bu konuda mücadele veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İlçe Başkanı Cengiz Çiçek ile birlikte dün sorunun çözümü için Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ile de görüşme yaptı.

6 Şubat 2020 , Perşembe Bu haber toplam 307 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU